Drugi garnitur Kolejorza wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszego składu odniósł pierwsze zwycięstwo na drugoligowych boiskach. Podopieczni Rafała Ulatowskiego pokonali Skrę 2-0 po golach Karola Smajdora i Pawła Tupaja.

Lepiej spotkanie rozgrywane we Wronkach rozpoczął zespół Skry Częstochowa, gdy konkretnie Rafał Brusiło chciał dośrodkować, ale defensorzy rezerw Kolejorza udanie interweniowali. Po chwili zawodnicy Lecha II Poznań groźnie zaatakowali, a do futbolówki dopadł Wiktor Pleśnierowicz, ale uderzył niecelnie.

Gospodarze nadal prowadzili grę i byli stroną dominującą, jednak nie przynosiło to bramek. W 16. minucie groźniej zrobiło się pod bramką Karola Szymańskiego, który musiał interweniować po groźnej wrzutce z rzutu rożnego. Z czasem to Skra zaczęła coraz bardziej napierać.

Końcówka pierwszej odsłony należała już jednak do drugiej drużyny Kolejorza. W 38. minucie Mikołaj Biegański wybronił futbolówkę po mocnym uderzeniu Macieja Makuszewskiego. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i 120 sekund później do siatki trafił Karol Smajdor.

Po zmianie stron goście z Częstochowy bardzo groźnie zaatakowali, a na bramkę uderzał Dawid Niedbała, jednak Karol Szymański nie miał problemów z obroną strzału. Rezerwy Lecha starały się atakować, jednak brakowało w tym jednak konkretów.

W 57. minucie doskonałą okazję do zdobycia gola miał Timur Zameletdinow, który przyjął sobie piłkę w polu karnym, lecz ta po rykoszecie minęła bramkę Skry. Poznaniacy nadal byli stroną dominującą i szukali kolejnego trafienia, ale nadal było 1-0.

Skra także miała okazje do zdobycia bramki i w 69. minucie ta poszła z kontratakiem, lecz Karol Szymański wybronił futbolówkę nogami. Minutę później przed znakomitą okazją stanął Filip Marchwiński, ale jego strzał nie wystarczył aby pokonać Mikołaja Biegańskiego.

Kolejorz wciąż szukał drugiej bramki i w 77. minucie Lubomir Satka podawał do Macieja Makuszewskiego, lecz ten uderzył obok bramki Mikołaja Biegańskiego. Cztery minuty później zaskoczyć Karola Szymańskiego próbował Dawid Wolny, jednak ten zablokował dostęp do swojego królestwa.

Gospodarze w 88. minucie podwyższyli prowadzenie, a do siatki trafił wprowadzony chwile wcześniej Paweł Tupaj, ustalając wynik meczu.

Lech II Poznań - Skra Częstochowa 2-0

1-0 Karol Smajdor (40)

2-0 Paweł Tupaj (88)

Lech II Poznań: Szymański – Cywka, Satka, Pleśnierowicz, Smajdor – Skrzypczak, Moder, Marchwiński (73. Bartkowiak) – Makuszewski (90. Andrzejewski), Zamaletdinow (64. Szymczak), Kamiński (86. Tupaj)

Skra Częstochowa: Biegański – Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Zalewski, Olejnik – Napora (70. Pavlas), Nocoń, Niedbała – Wolny

Żółte kartki: Pleśnierowicz, Szymczak - Brusiło, Holik, Obuchowski, Zalewski, Pawłas

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)