Piłkarze Ruchu Chorzów nadal są niepokonani w eWinner 2 lidze. Dziś podopieczni Jarosława Skrobacza zremisowali na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Mecz od początku był wyrównany, a oba zespoły starały się konstruować akcje bramkowe. Pierwszą stworzyli sobie piłkarze Ruchu Chorzów, a konkretnie Tomasz Foszmańczyk, który zdecydował się na strzał, ale ten został zablokowany przez graczy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Po chwili zrewanżował się Wojciech Kalinowski, lecz jego uderzenie wybronił Jakub Bielecki.

Samo spotkanie przypominało piłkarskie szachy, a okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Aktywny z przodu był Michał Wrzesiński, który w 25. minucie mógł dać prowadzenie miejscowym, ale golkiper "Niebieskich" doskonale się spisał i wybił piłkę na róg. Sporo było tego dnia niedokładności, co niezbyt podobało się kibicom, a przede wszystkim trenerom obu ekip.

W końcówce pierwszej odsłony mocniej przycisnął Ruch, który w 41. minucie mógł objąć prowadzenie. Tomasz Wójtowicz wypatrzył Jakuba Biskupa, ale ten trafił w nogę bramkarza. Po chwili faulowany był Łukasz Janoszka. Sam poszkodowany postanowił przymierzyć z rzutu wolnego, jednak uderzył w mur. Oba zespoły na przerwę schodziły w nienajlepszych humorach.

Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla Ruchu, który od 48. minuty wygrywał 1-0. Popularny "Ecik" znalazł się w sytuacji sam na sam, a następnie skierował piłkę do siatki. Chorzowianie dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania kolejnego gola. Szwankowała jednak skuteczność, co później zemściło się na ekipie dowodzonej przez Jarosława Skrobacza.

Pogoń do wyrównania doprowadziła w 60. minucie. Tym razem w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Lisowski, który wcześniej przejął piłkę, a następnie cieszył się z bramki. Mecz zrobił się bardzo ciekawy, a oba zespoły miały swoje okazje. Kibice nie mogli narzekać na nudę, choć do pełni szczęścia brakowało goli. Chorzowianie w końcówce postawili wszystko na jedną kartę, jednak ostatecznie nie udało im się przechylić szali na swoją korzyść.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Ruch Chorzów 1-1 (0-0)

0-1 Łukasz Janoszka (48)

1-1 Mateusz Lisowski (60)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Artur Haluch - Aleksander Theus (82. Jakub Czajkowski), Rafał Zembrowski, Michał Gładysz, Kacper Łoś (63. Michał Zimmer) - Wojciech Kalinowski (78. Damian Jaroń), Jakub Kołaczek, Piotr Owczarek, Michał Wrzesiński, Mateusz Lisowski (63. Kacper Gzieło) - Jean Franco Sarmiento

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (86. Piotr Kwaśniewski), Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Marcin Kowalski (64. Przemysław Szkatuła) - Łukasz Janoszka, Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki (86. Piotr Wyroba), Tomasz Foszmańczyk (73. Filip Żagiel) - Michał Biskup (64. Daniel Szczepan)

Żółta kartka: Kowalski

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)