Wróciły rozgrywki piłkarskiej drugiej ligi po niemal trzymiesięcznej przerwie. Ekipa Szymona Grabowskiego w pierwszym po odmrożeniu meczu, podzieliła się punktami z ekipą ze Stargardu.


Obie drużyny chciały z dobrej strony pokazać się po odmrożeniu i od pierwszych minut, spotkanie było wyrównanym widowiskiem. Pierwszą groźną okazję mieli jednak Błękitni Stargard. Na bramkę Marcela Zapytowskiego uderzał Krystian Sanocki, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

Młody zawodnik od początku błyszczał i starał się zagrażać miejscowym. Apklan Resovia nie zamierzała dłużej czekać i w 13. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym gości. W zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Konrad Domoń, który oddał strzał, ale poradził sobie z nim bramkarz ekipy ze Stargardu.

Podopieczni Szymona Grabowskiego napierali i w 18. minucie dopięli swego. Piłkę otrzymał Serhij Krykun, który zakręcił obrońcami, a następnie wpakował futbolówkę do siatki. Przyjezdni się zdenerwowali i błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. Rzeszowianie mądrze się jednak bronili i prowadzenie utrzymali do przerwy.

Podrażnieni Błękitni od pierwszych minut drugiej odsłony ruszyli do ataku i już po pięciu minutach cieszyli się z gola. W jedenastce doskonale odnalazł się Krystian Sanocki i zdobył upragnionego gola. Ta sytuacja dodała skrzydeł ekipie Adama Topolskiego, która z każdą minutą zaczęła się rozkręcać.

Pasiaki miały swoje okazje, jednak szwankowała skuteczność. Mogli to wykorzystać goście, jednak ostatecznie więcej bramek w tym meczu już nie padło.


Apklan Resovia - Błękitni Stargard 1-1 (1-0)

1-0 Serhij Krykun (18) 

1-1 Krystian Sanocki (50) 


Apklan Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski, Miłosz Przybecki (57. Grzegorz Płatek), Szymon Kaliniec, Adrian Dziubiński (63. Maksymilian Hebel), Kamil Radulj, Serhij Krykun, Daniel Świderski (64. Hubert Antkowiak)

Błękitni Stargard: Dominik Sasiak - Jakub Szrek, Jakub Ostrowski, Hubert Sadowski, Bartosz Sitkowski, Krystian Sanocki (84. Mateusz Bochnak), Hubert Krawczun, Marcin Gawron (71. Dawid Polkowski), Paweł Łysiak, Wojciech Fadecki, Patryk Paczuk (78. Mateusz Kompanicki)

Żółta kartka: Krawczun

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.