Radunia Stężyca wróciła na zwycięski szlak. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego zrehabilitowali się za ostatnią porażkę i tym razem zgarnęli komplet punktów z Motorem Lublin.

Mecz od początku stał na niezłym poziomie, a podrażniona Radunia Stężyca odważnie wyszła na Motor Lublin. Oba zespoły w minionej kolejce przegrały swoje spotkania, wobec czego dziś chciały wygrać. Kibice zgromadzeni na meczu nie mogli narzekać na nudę, bowiem zarówno jedni jak i drudzy starali się stwarzać okazje bramkowe, które jednak nie znajdywały drogi do siatki.

Z czasem jednak śmielej zaczęli grać podopieczni Sebastiana Letniowskiego, którzy w 26. minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Damian Szuprytowski. To dodało miejscowym skrzydeł i Radunia szybko rozpoczęła poszukiwania trafienia numer dwa. Motor także miał swoje okazje. W 31. minucie na strzał zdecydował się Damian Sędzikowski, ale dobrze interweniował Kacper Tułowiecki.

Lublinianie zaczęli przeważać, ale niewiele z tego wynikało. Niewykorzystane okazje się zemściły i rzutem na taśmę przed przerwą, Radunia podwyższyła na 2-0, a bramkę zdobył ponownie Damian Szuprytowski. Druga odsłona mogła świetnie zacząć się dla gospodarzy. Piłkę miał Dawid Retlewski, który zdecydował się na strzał, ale futbolówka minęła słupek.

Zespół ze Stężycy nie zatrzymywał się, a z przodu aktywny był Retlewski, który próbował zaskoczyć Sebastiana Madejskiego, ale ten był czujny. Okazję miał także Motor, a konkretnie Rafał Król, z którego uderzeniem poradził sobie jednak Tułowiecki. W 70. minucie Radunia po raz trzeci umieściła piłkę w siatce, ale ta bramka nie została uznana, bowiem arbiter odgwizdał spalonego.

Aktywniejsi byli jednak goście, którzy nie zatrzymywali się i cały czas szukali okazji do zdobycia gola. Ta nadarzyła się w 80. minucie po faulu w polu karnym na Maksymilianie Cichocki. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Michał Fidziukiewicz, ale jego intencje wyczuł Tułowiecki. Niewykorzystane szanse się zemściły i po chwili Dawid Retlewski trafił na 3-0, ustalając tym samym wynik meczu.

Radunia Stężyca - Motor Lublin 3-0 (2-0)

1-0 Damian Szuprytowski (26)

2-0 Damian Szuprytowski (44)

3-0 Dawid Retlewski (86)

Radunia Stężyca: Tułowiecki – Kosznik, Szur, Bashlai (90. Murawski), Kuźniarski, Wojowski, Deja (88. Fadecki), Witek, Łuczak (90. Lizakowski), Szuprytowski (68. Miller), Retlewski

Motor Lublin: Madejski – Rozmus, Swędrowski, Fidziukiewicz, Król (73. Kołbon), Cichocki, Wójcik, Kusiński (26. Sędzikowski), Vitinho (46. Ryczkowski), Polak, Ceglarz (60. Firlej)

Żółte kartki: Deja - Kusiński, Swędrowski

Sędziował: Karol Arys (Szczecin)