Polonia Środa Wielkopolska okazała się lepsza na własnym boisku w starciu z Unią Janikowo. Do przerwy padła tylko jedna bramka, po przerwie goście zdołali odpowiedzieć, ale do końca spotkania to gospodarze wpisywali się trzykrotnie na listę strzelców.


Zmagania w grupie II ruszyły już w piątek. Jako pierwszy rozgrywany był mecz w Środzie Wielkopolskiej, gdzie miejscowa Polonia podejmowała Unię Janikowo. Obie drużyny rozpoczęły swój sezon poniżej oczekiwań i obie chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Oba zespoły w początkowej części spotkania badały się i starały wymieniać ciosy, ale żadna z nich nie potrafiła skutecznie znaleźć drogi do bramki rywala. Wynik spotkania otworzył Damian Buczma w 29. minucie wyprowadzając tym samym gospodarzy na prowadzenie. Była to jedyna bramka w tej części spotkania.

W drugą część lepiej weszli goście, w 52. minucie do wyrównania doprowadził Gracjan Goździk po podaniu piłki od Raula Alemana. Bramka wyrównująca otworzyła nam spotkanie na nowo, ale na odpowiedź miejscowych nie musieliśmy zbyt długo czekać. Wyprowadzili dwa bardzo skuteczne ciosy. Nie kto inny jak Hubert Antkowiak, potrzebował zaledwie 120 sekund, aby dwukrotnie wpisać się na listę strzelców dając dwubramkowe prowadzenie. 

Goście próbowali nawiązać walkę, ale ich próby okazały się mocno nieskuteczne, natomiast gospodarzom wciąż było mało i to do nich należało ostatnie słowo w tym spotkaniu. Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Jędrzej Kujawa puentując 3 punkty do dorobku podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego

Polonia Środa Wielkopolska - Unia Janikowo 4:1 (1:0)

29' 1:0 Buczma

52' 1:1 Goździk

58' 2:1 Antkowiak

60' 3:1 Antkowiak

89' 4:1 Kujawa

Polonia Środa Wielkopolska: Janczar - Borucki, Kozłowski, Henriquez, Brychlik, Zgarda, Buczma, Giełda, Skrobosiński, Antkowiak, Nowak

Unia Janikowo: Sztekler - Urbański, Losik, Krysztopowicz, Kowalski, Kryszak, Aleman, Gomez, Kędziora, Goździk, Zagdański

Foto: Unia Janikowo / Mateusz Biernacki

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.