Beniaminek 3 ligi grupy II jest rewelacją początku rozgrywek w sezonie 2021/22. Tym razem nie dali szans Bałtykowi Gdynia i pewnie zwyciężyli na własnym obiekcie 3:1 tym samem pozostali jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

O sporym zaskoczeniu można powiedzieć, patrząc na ligową tabelę grupy II. Czołowym zespołom ligi kroku dotrzymuje beniaminek - Pogoń Nowe Skalmierzyce, który jako jedyny zespół w lidze, nadal nie zaznał goryczy porażki. Obok solidnego beniaminka z Gniewina jest to jak na razie największa zaskoczenie aktualnych rozgrywek.

Gospodarzom tym razem przyszło podejmować Bałtyk Gdynia -który ostatnich dwóch spotkań nie mógł zaliczyć do udanych. Wybierając się do Nowych Skalmierzyc, raczej też nie mógł liczyć na łatwą przeprawę.

Goście szukali swojej okazji do ataków i nawet stworzyli sobie dwie dogodne okazje, ale to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 19. minucie strzelanie rozpoczął Mateusz Nogaj, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do siatki. Goście niedługo później mogli odpowiedzieć, ale strzał Adama Gołuńskiego zatrzymał się tylko na słupku.

W 45. minucie gości dopięli swego i doprowadzili do wyrównania bramką do szatni. Autorem gola był Michał Marczak, dla którego  było to trzecie trafienie w trakcie trwającego sezonu.

Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze, w 58. minucie rzut karny pewnie egzekwował Dawid Przybyszewski a siedem minut przed upływem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Marcin Lis strzałem głową.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Bałtyk Gdynia 3:1 (1:1)

19' 1:0 Nogaj

45' 1:1 Marczak

59' 2:1 Przybyszewski

83' 3:1 Lis

Bałtyk Gdynia: Bartkowiak - Kapuściński, Lisiecki, Garbacik, Brzuzy - Sikorski, Bohm, Goerke - Gułajski, Marczak, Gołuński