Podhale Nowy Targ udanie zakończyło rundę jesienną, podopieczni Szymona Grabowskiego pewnie pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 3. minucie, był to pierwszy celny strzał, który od razu znalazł drogę do bramki gości. Piłkę w polu karnym dogrywał Grzegorz Płatek a całą akcję skutecznie zamknął Mateusz Mianowany. Zespół gospodarzy doskonale czuł się w tym spotkaniu, przekładało się to na kreowane sytuacje na boisku, swoje okazje mieli Grzegorz Płatek oraz Adrian Szynka, ale w bramce gości dobrze spisywał się Paweł Lipiec

W pewnym momencie przyszedł moment kapitulacji i gospodarze podwyższyli wynik rywalizacji. Płatek zagrał prostopadłą piłkę do Szynki, który wyszedł sam na sam z Lipcem i tym razem nie popełnił błędu i znalazł drogę do bramki. Goście mogli złapać kontakt przed przerwą, ale swoją okazję zmarnował Oskar Majda.

Po zmianie stron, jako pierwsi do sytuacji strzeleckiej doszli goście, ale tym razem skuteczną interwencją popisał się Jakub Rędzio. Gdyby oba zespoły były bardziej skuteczne, spotkanie to mogło zakończyć się znacznie wyższym wynikiem, zwłaszcza, że dwukrotnie piłka po uderzeniu zawodników gospodarzy wylądowała na spojeniu bramki Lipca.

Wynik spotkania ustalił Szynka w 67. minucie wykorzystując dogranie Jakuba Kowalskiego

Podhale Nowy Targ - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (2:0)
3' 1:0 Mianowany
37' 2:0 Szynka
67' 3:0 Szynka