Miedź Legnica pozyskała zawodnika Górnika Polkowice, lidera 2 ligi. Do ekipy dowodzonej przez Jarosława Skrobacza dołączył Piotr Azikiewicz, 25-letni boczny obrońca.


Piotr Azikiewicz został nowym zawodnikiem pierwszoligowej Miedzi Legnica. 25-letni boczny obrońca ostatnio występował w Górniku Polkowice, który jest liderem 2 ligi. Piłkarz w rundzie jesiennej rozegrał 16 spotkań oraz zdobył jednego gola. Defensor ma w dorobku medal mistrzostw Europy U-17 z 2012 roku, a z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku.

Piłkarz jest wychowankiem Prochowiczanki Prochowice, z której trafił do akademii Zagłębia Lubin. W najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował cztery spotkania. Występował również w Rozwoju Katowice oraz Kotwicy Kołobrzeg. Od 2017 roku związany jest z ekipą z Polkowic, z którą wywalczył awans do 2 ligi. Ponadto w młodzieżowych kadrach rozegrał 23 spotkania, zdobywając 3 bramki.

-Zaczynałem w ekstraklasie, a później zszedłem w dół. Teraz zamierzam odbić się w górę. Myślę, że przejście do Miedzi będzie dla mnie zupełnie nowym rozdziałem. Można powiedzieć, że kiedyś był Piotrek Azikiewicz, a w Miedzi zagra Piotr. Trener Niedźwiedź na nowo wydobył ze mnie chęć grania, dzięki czemu pojawiła się oferta z Miedzi, która jest bardzo dobrze poukładanym klubem z aspiracjami awansu do ekstraklasy. Na początku chciałbym wywalczyć sobie miejsce w składzie, a wiadomo, że później apetyt rośnie w miarę jedzenia – powiedział na łamach oficjalnej strony Piotr Azikiewicz.


Foto: B. Hamanowicz/Miedź Legnica/Materiały prasowe

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.