Dobre humory po sobotnim meczu mają gracze Pogoni Siedlce. Zespół z województwa mazowieckiego w Wielki Piątek ograł na wyjeździe KKS 1925 Kalisz.

Mecz od początku stał na bardzo dobrym poziomie. Zarówno jedni jak i drudzy starali się stwarzać okazje bramkowe, jednak konkretniejsza była Pogoń Siedlce, która w 13. minucie objęła prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Robert Majewski. Goście ani myśleli się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Z czasem do głosu doszli także gracze KKS-u 1925 Kalisz, którzy coraz śmielej poczynali sobie na murawie.

Podopieczni Bogdana Zająca nie odpuszczali i w 27. minucie doprowadzili do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Nestor Gordillo. Kibice oglądali żywe spotkanie, w którym nie brakowało także ostrej gry. Jej konsekwencją była czerwona kartka, która była wynikiem drugiej żółtej, pokazanej Adrianowi Łuszkiewiczowi i KKS musiał sobie radzić w osłabieniu.

Pogoń próbowała wykorzystać grę w przewadze i to jej się udało, bowiem przyjezdni od 38. minuty prowadzili 1-2, a tym razem bramkarza KKS-u pokonał strzałem z dystansu Marcinho. W końcówce pierwszej odsłony mocniej przycisnął zespół z Kalisza, ale ostatecznie do przerwy więcej goli nie padło i na tą w lepszych humorach schodzili gracze z Siedlec.

Podrażnieni gospodarze nie zamierzali się poddawać i za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania. To udało się w 55. minucie, a gola zdobył Jakub Staszak. W kolejnych minutach mecz się otworzył, a okazje do zdobycia bramki stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Z czasem lepiej zaczął prezentować się zespół z Kalisza, który bardzo chciał tego dnia wygrać.

KKS grał brutalnie, co poskutkowało kolejną czerwoną kartką, co ponownie było konsekwencją drugiej żółtej tym razem dla Bartłomieja Putno. Pogoń mając przewagę dwóch graczy nie zamierzała wyjeżdżać z Kalisza z pustymi rękami. Goście napierali i w 88. minucie dopięli swego, a gola na 2-3 zdobył Maciej Górski, który głową pokonał bezradnego Macieja Krakowiaka.

KKS 1925 Kalisz - Pogoń Siedlce 2-3 (1-2)

0-1 Robert Majewski (13)

1-1 Nestor Gordillo (27)

1-2 Marcinho (38)

2-2 Jakub Staszak (55)

1-3 Maciej Górski (88)

KKS 1925 Kalisz: Maciej Krakowiak - Wiktor Smoliński, Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik (46. Jakub Głaz), Jakub Staszak (87. Nikodem Zawistowski) - Bartłomiej Putno, Andrzej Kaszuba (81. Mateusz Wysokiński), Adrian Łuszkiewicz, Michał Borecki, Nestor Gordillo (46. Mateusz Mączyński) - Piotr Giel (46. Mateusz Majewski)

Pogoń Siedlce: Maksym Wadach - Wiktor Preuss, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Maciej Kołoczek - Marcinho, Miguel López (79. Marcin Kozłowski), Mateusz Piotrowski (90. Jakub Sinior), Wojciech Trochim (74. Kamil Włodyka), Cezary Demianiuk (74. Miłosz Przybecki) - Maciej Górski

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Putno, Mączyński, Kaszuba - Marcinho, Wichtowski, Górski.

Czerwone kartki: Adrian Łuszkiewicz (30-druga żółta), Bartłomiej Putno (71-druga żółta)