Zespół dowodzony przez Janusza Niedźwiedzia w końcu przekonująco wygrał. Rzeszowianie spełnili obowiązek i do stolicy Podkarpacia wracają z trzema oczkami. Dublet ustrzelił Wojciech Reiman.

Stal Rzeszów była bardzo mocno podrażniona po ostatniej porażce z Pogonią Siedlce i od początku była stroną przeważającą. Pierwszą groźną okazję rzeszowianie stworzyli sobie już w 4. minucie, kiedy to Dariusz Jarecki dośrodkowywał, a do piłki dopadł Damian Sierant, lecz próba jego strzału została zablokowana.

Beniaminek cały czas napierał i już w 16. minucie otrzymał jedenastkę, za faul na byłym piłkarzu Górnika Łęczna. Do futbolówki podszedł Wojciech Reiman i pewnym strzałem pokonał Pawła Błesznowskiego. To widocznie podrażniło Legionovię Legionowo, która ruszyła do odrabiania strat.

Gospodarze zaczęli coraz mocniej napierać, a gorąco zrobiło się pod bramką Wiktora Kaczorowskiego, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Niewykorzystane okazje się mszczą i w 28. minucie było już 0-2, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się były piłkarz Stali Stalowa Wola.

Legionovia chciała nawiązać walkę z rzeszowską drużyną, jednak to Stal była konkretniejsza. Przyjezdni w 34. minucie mogli prowadzić już 0-3, jednak doskonale w bramce spisał się wychowanek Lotto Warszawa. Co się jednak odwlecze to nie uciecze i po chwili Błażej Cyfert skierował futbolówkę do siatki.

Stal mając bardzo korzystny wynik, oddała pole przyjezdnym, choć podopieczni Janusza Niedźwiedzia także mieli swoje okazje. Na kwadrans przed końcem piłkę w siatce umieścił Dominik Chromiński, jednak arbiter Marcin Szczerbowicz odgwizdał pozycję spaloną.

Końcówka mieczu nie przyniosła już bramek, ale na nudę nie można było narzekać, bowiem golkiper miejscowych miał sporo roboty. Miejscowi starali się jednak zdobyć honorową bramkę, jednak na to nie pozwoliła defensywa Stali, wobec czego beniaminek mógł cieszyć się z trzech oczek.

Legionovia Legionowo - Stal Rzeszów 0-3 (0-3)

0-1 Wojciech Reiman (17-rzut karny)

0-2 Wojciech Reiman (28)

0-3 Błażej Cyfert (40)

Legionovia Legionowo: Paweł Błesznowski - Kacper Będzieszak (70. Piotr Maślanka), Rafał Zembrowski, Bartosz Waleńcik, Jonatan Straus, Daniel Pietraszkiewicz - Adam Imiela (70. Ensar Hajrović), Mateusz Małek, Konrad Zaklika (70. Arkadiusz Gajewski), Luka Janković - Eryk Więdłocha

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Damian Sierant, Damian Kostkowski, Błażej Cyfert, Łukasz Mozler - Błażej Szczepanek (86. Sebastian Pociecha), Wojciech Reiman, Sławomir Szeliga (52. Michał Nawrot),  Dariusz Jarecki (66. Dominik Chromiński) - Tomasz Płonka, Grzegorz Goncerz (76. Artur Pląskowski).

Żółte kartki: Waleńcik - Szczepanek

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)