Drugoligowa Chojniczanka Chojnice pozyskała zawodnika, który ostatnio grał w Hiszpanii. Mowa o Oskarze Nowaku, który do spadkowicza z Fortuna 1 ligi dołączył z rezerw Getafe CF.


Oskar Nowak został nowym zawodnikiem drugoligowej Chojniczanki Chojnice, z którą związał się umową do 31 grudnia 2021 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. 19-letni obrońca ostatnio występował w rezerwach hiszpańskiego Getafe CF. Jesienią jednak nie zagrał w żadnym spotkaniu w grupie pierwszej Segunda División B.

Nowy nabytek żółto-biało-czerwonych, pierwsze kroki w piłkarskim rzemiośle stawiał w Warcie Poznań. Kolejnym klubem w jego karierze był Lech Poznań, do którego przeszedł przed sezonem 2014/15. W barwach "Kolejorza" występował w drużynie juniorów oraz rezerw. Ponadto grał także w Błękitnych Stargard oraz Wigrach Suwałki.

-Pozyskanie Oskara to oczywiście efekt zbliżających się do finiszu negocjacji transferowych w sprawie odejścia Krystiana Wachowiaka. Mamy plan, aby na lewej stronie naszej defensywy nadal występował młodzieżowiec. W związku z tym zdecydowaliśmy się na taki ruch. Transfer sfinalizowaliśmy praktycznie rzutem na taśmę, gdyż Oskar miał już na stole kontrakt z innego klubu, który walczy o awans do I ligi  – powiedział na łamach oficjalnej dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.


Foto: Chojniczanka Chojnice

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.