Piłkarze Olimpii Grudziądz wrócili na fotel lidera 3 ligi gr. II. Podopieczni Marcina Płuski w dzisiejszym meczu pewnie pokonali u siebie Elanę Toruń.

Piłkarze Olimpii Grudziądz od początku byli stroną przeważającą w meczu z Elaną Toruń. Podopieczni Marcina Płuski prowadzenie objęli już w 8. minucie, a bramkę zdobył Filip Karmański. Torunianie nie zamierzali tak tego zostawiać i w kolejnych minutach ruszyli do odrabiania strat. Miejscowi dobrze jednak grali w obronie, a i też próbowali coś zdziałać z przodu.

Grudziądzanie po zmianie stron cały czas szukali okazji do podwyższenia wyniku i to udało się w 58. minucie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Cywiński. Elana po chwili złapała kontakt i było już tylko 2-1, a do siatki trafił Łukasz Witucki. Radość przyjezdnych trwała jednak tylko 180 sekund, bowiem po tym czasie gola zdobył Marco Zawada.

Zespół z Torunia w kolejnych minutach próbował zmniejszyć straty do Olimpii, która jednak dobrze prezentowała się w defensywie. Miejscowi także mieli swoje okazje i w 87. minucie podwyższyli na 4-1, a z bramki cieszył się ponownie Zawada, ustalając tym samym wynik spotkania. Grudziądzanie dzięki wygranej wrócili na pozycję lidera 3 ligi gr. II, a za tydzień czeka ich wyjazdowe starcie z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Olimpia Grudziądz - Elana Toruń 4-1 (1-0)

1-0 Filip Karmański (8)

2-0 Michał Cywiński (58)

2-1 Łukasz Witucki (60)

3-1 Marko Zawada (63)

4-1 Marko Zawada (87)