Rezerwy Lecha Poznań musiały uznać wyższość gości z Lublina. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał Michał Fidziukiewicz autor dwóch trafień w tym spotkaniu. Trzeci gol padł łupem Arkadiusza Najemskiego. 

Lublinianie przyjechali do Wronek z jednym zadaniem - zdobyć 3 punkty za wszelką cenę. Założenia przedsezonowe delikatnie rozbiegły się z dorobkiem punktowym drużyny z lubelszczyzny, która po 7 kolejkach zgromadziła 11 oczek na swoim koncie. Gospodarze tego spotkania, czyli rezerwy Lecha Poznań przed tym spotkaniem miały o dwa oczka mniej. 

Początek spotkania przyniósł wymianę pojedynczych ciosów, w pierwszej próbie swojej szansy szukał Filip Marchwiński. Goście odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Arkadiusza Najemskiego. Po pierwszych dziesięciu minutach goście ruszyli z wysokim atakiem. W 16. minucie Michał Fidziukiewicz stanął przed szansą na poprawienie dorobku strzeleckiego. W sytuacji sam na sam z Bartkiem Mrozikiem zdecydował się lobować bramkarza, lecz piłka minimalnie minęła cel.

Gospodarze oddawali sporo strzałów z dystansu w tym spotkaniu, szukając okazji na objęcie prowadzenia. W 39. minucie podyktowany rzut karny dla gości na trafienie zamienił Fidziukiewicz. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie gości.

Drugą odsłonę spotkania kapitalnie rozpoczął Motor. W 50. minucie po błędzie w komunikacji trafienie zalicza Arkadiusz Najemski i Motor odskakuje tym samym na dwa trafienia.

Gospodarze mogli zdobyć trafienie kontaktowe, faulowany w polu karnym był Filip Wilak. Do "jedenastki" podszedł Adrian Laskowski, ale w tej sytuacji się pomylił. Piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką bramki Sebastiana Madejskiego.

Goście w tym spotkaniu byli bardziej konsekwentni i precyzyjni w swoich poczynaniach co zaowocowało trzecim trafieniem. Po kontrze drugi raz drogę do bramki znalazł Fidziukiewicz. Kapitalny początek sezonu w wykonaniu tego napastnika. Mecz wcale nie musiał się skończyć takim wynikiem, gdyby w 79. minucie Tomasz Swędrowski wykorzystał rzut karny za zagranie ręką. Tym razem poprzeczka pokrzyżowała plany.

Lech II Poznań - Motor Lublin 0-3 (0:1)
40' 0:1 Fidziukiewicz (karny)
50' 0:2 Najemski
74' 0:3 Fidziukiewicz

Lech II Poznań: Mrozek – Borowski (69. Kaczmarek), Laskowski, Pingot, Palacz, Norkowski (69. Kryg), Kozubal (63. Kriwiec), Marchwiński, Wilak (63. Klupś), Pacławski (55. Spławski), Gogół.

Motor Lublin: Madejski – Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik, Swędrowski (82. Cichocki), Król (72. Kołbon), Ceglarz (82. Firlej), Sędzikowski (83. Rak), Ryczkowski (36. Wójcik), Fidziukiewicz.

Foto: Akademia Lecha Poznań / twitter

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.