Motor Lublin zagwarantował sobie udział w barażach o awans do Fortuna 1 ligi. Podopieczni Marka Saganowskiego w sobotę zremisowali na wyjeździe ze Stalą Rzeszów, która promocję do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskała kilka tygodni temu.

Kibice na stadionie przy Hetmańskiej 69 od pierwszych minut oglądali bardzo dobre zawody. Obu zespołom zależało tego dnia na wygranej, bowiem zarówno jedni jak i drudzy mają jeszcze o co grać. Stal Rzeszów chce pobić jeszcze kilka rekordów, a Motor Lublin nadal liczy się w walce o awans do Fortuna 1 ligi, w której zagra także klub ze stolicy Podkarpacia.

Okazje stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy, jednak brakowało konkretów i przez długi czas było 0-0. Groźnie było w 30. minucie, a sytuacje miała Stal. Uderzał Patryk Małecki, ale jego intencje wyczuł Sebastian Madejski. Rzeszowianie coraz śmielej sobie poczynali, jednak konkretniejszy był Motor. Podopieczni Marka Saganowskiego w 38. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Maciej Firlej.

Podrażniona Stal ruszyła do odrabiania strat. Rzeszowianie szybko wypracowali sobie przewagę na murawie i tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Świetnie w polu karnym odnalazł się Krzysztof Danielewicz, który po chwili cieszył się z gola. Ekipa Daniela Myśliwca po chwili stworzyła sobie jeszcze jedną świetną sytuację, a na strzał zdecydował Małecki, ale górą był Madejski.

Kibice w drugiej odsłonie oglądali bardzo ciekawe zawody, bowiem okazje starali się stwarzać zarówno jedni jak i drudzy. Stal coraz śmielej poczynała sobie na murawie, jednak brakowało konkretów. Z czasem do głosu doszedł Motor, który ani myślał wracać do Lublina bez zdobyczy punktowej. Ostatecznie więcej bramek nie padło i mecz zakończył się remisem, a goście zagwarantowali sobie udział w barażach o awans do Fortuna 1 ligi.

Stal Rzeszów - Motor Lublin 1-1 (1-1)

0-1 Maciej Firlej (38)

1-1 Krzysztof Danielewicz (45)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki, Poczobut (90. Szczypek), Danielewicz, Wolski, Sadłocha (72. Piątek), Małecki, Prokić

Motor Lublin: Madejski – Rozmus, Błyszko, Świeciński, Swędrowski, Firlej (75. Fidziukiewicz), Wójcik, Sędzikowski (81. Polak), Kołbon (75. Król), Ryczkowski (60. Kosecki), Ceglarz (60. Mandricenco)

Żółte kartki: Poczobut, Małecki - Wójcik

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)