W hicie kolejki Motor Lublin uległ przed własną publicznością Ruchowi Chorzów 1:2 (0:1). Spotkanie rozgrywane było przy sporej ilości kibiców obu drużyn i wreszcie dało się poczuć prawdziwe święto piłkarskie.

Spotkanie Motoru Lublin z Ruchem Chorzów otrzymało tytuł hitu kolejki, nie bez przyczyny - oba kluby mają bogatą historię i spore zaplecze kibicowskie. Arena Lublin została w dużym stopniu zapełniona przez kibiców, do Lublina przybyła także spora grupa kibiców gości aby dopingować ich w ciężkim boju z gospodarzami.

Pierwsze minuty należały do Motoru, który postawił na wysoki pressing. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić chorzowianie. Stawiali wysoki opór i grali jak równy z równym. Pierwsze trafienie w meczu obejrzeliśmy w 32. minucie, dobrą sytuację wypracował Przemysław Szkatuła, dograł płaską piłkę po ziemi w pole karne do wychodzącego Tomasza Foszmańczyka, który dopełnił formalności dostawiając nogę i kierując piłkę do siatki.

Pozostała część pierwszej połowy przyniosła spokojną grę obu zespołów i budowanie okazji w ataku pozycyjnym, jednak żadnej z drużyn nie udało zmienić się wyniku.

W 58. minucie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Szkatuła po raz kolejny zagrywa piłkę w pole karne a tym razem Łukasz Janoszka kieruje ją do bramki. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna i po upływie zaledwie 4 minut zdobyli gola kontaktowego za sprawą Michała Fidziukiewicza. Tempo meczu znacząco wzrosło i już chwile później to chorzowianie mieli swoją akcję a piłka po strzale Szkatuły trafiła w poprzeczkę. Chwilę później akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie przed swoją szansą stanął Adam Ryczkowski, lecz bardzo dobrze w bramce zachował się Jakub Bielecki.

Do końca spotkania nie padła już żadna bramka i to goście wywożą z Lublina komplet punktów.

Motor Lublin - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)

32' 0:1 Foszmańczyk

58' 0:2 Janoszka

62' 1:2 Fidziukiewicz

Motor Lublin: Kiełpin – Dudziński, Błyszko, Wawszczyk, Moskwik, Wójcik, Rak, Kusiński, Ceglarz, Vitinho, Fidziukiewicz

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Wójtowicz, Mokrzycki, Neugebauer, Szkatuła, Janoszka, Foszmańczyk, Szczepan

Kartki: Wawszczyk, Dudziński – Kasolik, Mokrzycki, Wyroba