Piłkarze Motoru Lublin ugrali punkt na ciężkim terenie. Podopieczni Marka Saganowskiego zremisowali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a kolejnego gola dla "żółto-biało-niebieskich" zdobył Michał Fidziukiewicz.

Motor Lublin od pierwszych minut ruszył do ataku i szybko chciał otworzyć wynik meczu. Pogoń Grodzisk Mazowiecki jednak dobrze grała w obronie, a i też próbowała coś zdziałać z przodu. Efektem tego był gol w 7. minucie, którego autorem był Jean Franco Sarmiento. Podrażnieni goście nie tak sobie wyobrażali to spotkanie, wobec czego chcieli szybko odrobić straty.

Więcej z gry miała jednak Pogoń, która częściej utrzymywała się przy piłce oraz częściej zagrażała bramce Motoru. W 25. minucie na 2-0 mógł podwyższyć Wojciech Kalinowski, jednak czujny był Sebastian Madejski. Lublinianie nie odpuszczali, a w pierwszej połowie ekipa Marka Saganowskiego stworzyła sobie kilka dogodnych okazji. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie to gospodarze w lepszych humorach schodzili na przerwę.

Po zmianie stron, Pogoń nadal dobrze się prezentowała na murawie i zasłużenie prowadziła. Motor nie poddawał się i nadal szukał okazji do wyrównania. W 73. minucie niezłą szansę miał Maciej Firlej, ale dobrze w bramce zachował się Artur Haluch. Po chwili jednak golkiper beniaminka skapitulował, a pokonał go niezawodny Michał Fidziukiewcz, który przymierzył zza pola karnego.

Przyjezdni dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa. Pogoń jednak dobrze grała w obronie i skutecznie odpierała ataki Motoru. Końcówka meczu się zaostrzyła, a oba zespoły za wszelką cenę chciały wygrać. Nudy nie było, jednak ostatecznie więcej bramek nie odnotowano i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Motor Lublin 1-1 (1-0)

1-0 Jean Franco Sarmiento (7)

1-1 Michał Fidziukiewicz (78)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Haluch – Theus (46. Zembrowski), Choroś, Gładysz (46. Maślanka), Zimmer – Kalinowski (70. Jaroń), Kołaczek, Owczarek, Lisowski – Wrzesiński (90. Kobiera) – Jean Franco (76. Sacharuk)

Motor Lublin: Madejski – Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik (69. Ryczkowski), Swędrowski (69. Firlej), Król (57. Kołbon), Ceglarz, Wójcik (46. Vitinho), Sędzikowski (46. Polak), Fidziukiewicz

Żółte kartki: Zimmer, Kołaczek, Choroś - Kusiński, Błyszko, Ceglarz

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)