Ostatnie wydarzenia w kraju zmusiły piłkarską centralę do zdecydowanych działań. Dziś zebrał się zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym podjął decyzje w sprawie kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce.


SZCZEBEL CENTRALNY PÓKI CO GRA

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez PZPN, mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 ligi i 2 ligi będą się odbywały bez udziału widzów. W przypadku, gdy mecze przez pewien czas nie będą mogły się odbyć w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, to zostanie ustalony nowy terminarz. Opóźnienie końca rozgrywek może wynieść maksymalnie tydzień.

Jednak jeśli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w tych ligach, zostaną te po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli. 

Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek od trzeciej ligi w dół.

Pełny komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej możecie przeczytać TUTAJ.


KLUBY BOJĄ SIĘ WYJAZDU NA MECZ

Obecna sytuacja to już nie przelewki, a obawy wyrażają kluby piłkarskie. Pierwszym klubem, który oficjalnie odmówił wyjazdu na mecz jest Legionovia Legionowo. Jak czytamy na portalu 90minut.plprezes klubu i rada drużyny zwrócili się w piśmie do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN z prośbą o wyznaczenie nowego terminu wyjazdowego meczu z Górnikiem Polkowice, gdy minie zagrożenie epidemiologiczne.


ODWOŁANE MECZE KADRY

Polski Związek Piłki Nożnej wydał także komunikat w sprawie najbliższych spotkań kadr młodzieżowych. Najbliższe spotkania meczów młodzieżowych reprezentacji Polski, które miały się odbyć w trakcie marcowego terminu FIFA, zostały odwołane. Chodzi o spotkania w ramach Elite League U-21, w których  Polska miała zagrać z Anglią i Czechami. Ponadto zostało odwołane spotkanie kadry U-18 z Estonią, a także mecze z Walią, Czarnogórą i Włochami w ramach eliminacji Mistrzostw Europy dla kategorii U-17

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.