Siarka Tarnobrzeg nie zagrała wielkiego meczu, ale zgarnęła komplet punktów. Podopieczni Sławomira Majaka pokonali na wyjeździe TEXOM Sokoła Sieniawa.

TEXOM Sokół Sieniawa w rundzie wiosennej będzie walczył o utrzymanie. Podopieczni Dariusza Majchera tą chcieli zacząć od zwycięstwa z wiceliderem 3 ligi gr. IV. Gospodarze jednak popełniali błędy, co wykorzystali piłkarze Siarki Tarnobrzeg. W 12. minucie niepilnowany Marcin Stefanik otrzymał futbolówkę i bez namysłu mocno uderzył, dając prowadzenie swojej drużynie.

Miejscowi nie zamierzali tak tego zostawiać i w kolejnych minutach próbowali doprowadzić do wyrównania. Siarka jednak dobrze prezentowała się w defensywie i nadal to ona była na prowadzeniu. Tarnobrzeżanie musieli mieć się jednak na baczności, bowiem Sokół z każdą minutą się rozkręcał. W pierwszej połowie jednak więcej bramek nie odnotowano i lepsze humory miała ekipa "Siarkowców".

Sokół natomiast cały czas robił swoje i w 51. minucie doprowadził do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Dominik Pisarek. Gospodarze dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Tarnobrzeżanie starali się odpierać rywala, ale ten był sprytniejszy, a przede wszystkim konkretniejszy i dziesięć minut później prowadził 2-1, za sprawą Pisarka.

Pachniało niespodzianką w Sieniawie, jednak Siarka ani myślała bez walki oddawać punktów. Tarnobrzeżanie bardzo się męczyli, ale sprzyjało im szczęście. Sokół natomiast popełniał błędy i po jednym z nich, w 76. minucie goście otrzymali rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Stefanik, który pewnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych.

Zrobiło się ciekawie. Siarka nie miała już nic do stracenia i postawiła wszystko na jedną kartę. Sokół próbował się bronić, ale goście mieli Marcina Stefanika, który w 81. minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Tarnobrzeżanie mecz kończyli w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Janeczko. Miejscowi próbowali wykorzystać grę w przewadze, ale ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

TEXOM Sokół Sieniawa - Siarka Tarnobrzeg 2-3 (0-1)

0-1 Marcin Stefanik (12)

1-1 Dominik Pisarek (51)

2-1 Dominik Pisarek (61)

2-2 Marcin Stefanik (77-rzut karny)

2-3 Marcin Stefanik (81)