Już tylko dwie kolejki zostały do zakończenia fazy zasadniczej w 3 lidze gr. IV. Osiem najlepszych drużyn powalczy o awans, zaś reszta będzie bić się o utrzymanie. Największym wygranym 19. kolejki jest Legionovia Legionowo, która swój mecz wygrała i została nowym wiceliderem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki dość niespodziewanie przegrał z Błonianką Błonie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Mariusza Miecznikowskiego, a gola w 25. minucie zdobył Sebastian Cuch. Świt nie zamierzał się zatrzymywać i szybko rozpoczął poszukiwania bramki numer dwa, ale beniaminek 3 ligi gr. I skutecznie odpierał ataki. Kolejne trafienia odnotowano w końcówce meczu. Te były autorstwa Błonianki, która zdołała odwrócić losy meczu. Najpierw w 80. minucie rzut karny pewnie egzekwował Marcin Gregorowicz, a po chwili na 2-1 trafił Marcin Krawczyk.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Błonianka Błonie 1-2 (1-0)

1-0 Sebastian Cuch (25)

1-1 Marcin Gregorowicz (80-rzut karny)

2-1 Marcin Krawczyk (90)

Unia Skierniewice skromnie pokonała Huragan Morąg, a jedynego gola zdobył Dawid Dzięgielewski.

Huragan Morąg - Unia Skierniewice 0-1 (0-1)

0-1 Dawid Dzięgielewski (24)

Meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, miło wspominać nie będzie Ursus Warszawa, który kończył w dziewiątkę. Goście prowadzenie objęli w 23. minucie, a na listę strzelców wpisał się Michał Drabik. Dziewięć minut później, gola dla popularnych "Traktorków" zdobył Patryk Kamiński. Kolejne trafienie, odnotowano po zmianie stron, a jego autorem był Krystian Mroczek. Miejscowi mecz kończyli w osłabieniu. Najpierw drugie "żółtko" ujrzał Mateusz Baranowski, a następnie Paweł Tarnowski.

Ursus Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1-2 (1-1)

0-1 Michał Drabik (23)

1-1 Patryk Kamiński (32)

1-2 Krystian Mroczek (69)

Legionovia Legionowo bez większych problemów pokonała GKS Wikielec i awansowała na pozycję wicelidera. Wynik otworzył Michał Bajdur, a następnie dublet ustrzelił Andrzej Trubeha. Relację z tego meczu możecie przeczytać TUTAJ

Legionovia Leginowo - GKS Wikielec 3-0 (2-0)

1-0 Michał Bajdur (11)

2-0 Andrzej Trubeha (26)

3-0 Andrzej Trubeha (52)

Ligowy rok udanie rozpoczął RKS Radomsko, który wygrał z KS-em Wasilków 3-0. Radomszczanie wszystkie gole zdobyli po przerwie, a wynik otworzył Mateusz Szela w 47. minucie. Niespełna kwadrans później było już 2-0, a do siatki trafił Piotr Basiuk. Wynik spotkania w doliczonym już czasie gry ustalił Rafał Babul.

KS Wasilków - RKS Radomsko 0-3 (0-0)

0-1 Mateusz Szela (47)

0-2 Piotr Basiuk (61)

0-3 Rafał Babul (90)

Znicz Biała Piska podzielił się punktami z Olimpią Zambrów. Miejscowi prowadzenie objęli w 26. minucie, a piłkę w siatce umieścił Bartosz Giełażyn. Przyjezdni nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Sztuka ta udała się Olimpii na dziesięć minut przed końcem meczu, a gola zdobył Kamil Zalewski.

Znicz Biała Piska - Olimpia Zambrów 1-1 (1-0)

1-0 Bartosz Giełażyn (26)

1-1 Kamil Zalewski (80)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki jeszcze bardziej odjechała rywalom w walce o awans. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka aktualnie mają dziewięć punktów przewagi nad wiceliderem. "Czerwono-biali" pokonali w sobotę Polonię Warszawa, a jedynego gola zdobył Jakub Kołaczek w 66. minucie.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Polonia Warszawa 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Kołaczek (66)

Sokół Aleksandrów Łódzki ligowy rok rozpoczął od skromnej wygranej 1-0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Miejscowi sprawę załatwili bardzo szybko, bowiem zwycięski gol padł w 7. minucie, a jego autorem był Kacper Dziuba.

Sokół Aleksandrów Łódzki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0)

1-0 Kacper Dziuba (7)

Kolejne mecze zostały rozegrane w niedziele. W pierwszym, rezerwy Legii Warszawa bezbramkowo zremisowały z KS-em Kutno.

Legia II Warszawa - KS Kutno 0-0 (0-0)

Concordia Elbląg pokonała na własnym boisku Pelikana Łowicz. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście, a bramkę w 35. minucie zdobył Dawid Przybyszewski. Zespół z Elbląga nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej rozpoczął poszukiwania bramki wyrównującej. Tą udało się znaleźć w 71. minucie, a jej autorem był Mariusz Pelc. Concordia dostała wiatru w żagle i po chwili prowadziła 2-1, za sprawą Michała Błaszczyka, który jednocześnie ustalił rezultat spotkania.

Concordia Elbląg - Pelikan Łowicz 2-1 (0-1)

0-1 Dawid Przybyszewski (35)

1-1 Mariusz Pelc (71)

2-1 Michał Błaszczyk (74)

W tym samym czasie, rezerwy Jagielloni Białystok ograły Broń Radom. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła jednak ekip z Mazowsza, a gola zdobył Sebastian Pociecha w 33. minucie. Tuż przed przerwą wyrównał Eryk Matus, co dodało przyjezdnym skrzydeł. Jagiellonia tuż po zmianie stron strzeliła bramkę na 2-1, której autorem był Maciej Twarowski. W meczu padł jeszcze jeden gol, a na listę strzelców w 81. minucie wpisał się w Hubert Karpiński.

Broń Radom - Jagiellonia II Białystok 1-3 (1-1)

1-0 Sebastian Pociecha (33)

1-1 Eryk Matus (45)

1-2 Maciej Twarowski (51)

1-3 Hubert Karpiński (81)