Kotwica Kołobrzeg udanie rozpoczęła rundę wiosenną w 3 lidze gr. II. Podopieczni Dietmara Brehmera ograli na wyjeździe Kluczevię Stargard.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki była Kotwica Kołobrzeg, której celem na nadchodzącą rundę jest awans do eWinner 2 ligi. Podopieczni Dietmara Brehmera w pierwszym wiosennym meczu mierzyli się z ostatnią Kluczevią Stargard. Goście szybko wypracowali sobie przewagę, choć beniaminek 3 ligi gr. II dzielnie się bronił i skutecznie odpierał ataki wyżej notowanej ekipy.

Kotwica jednak nie odpuszczała i cały czas napierała. Kołobrzeżanie dopięli swego w 29. minucie, a piłkę w siatce umieścił Dominik Chromiński. Przyjezdni nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach nadal byli stroną przeważającą, ale szwankowała skuteczność. Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie, a kolejne gole dla wicelidera 3 ligi były tylko kwestią czasu.

Podopieczni Dietmara Brehmera w 59. minucie dopięli swego i podwyższyli na 2-0, a bramkę zdobył Grzegorz Skowroński. Kotwicy nadal było mało i ta w kolejnych minutach szukała okazji do strzelenia kolejnych goli. Tych ostatecznie odnotowano jeszcze dwa. Najpierw golkipera Kluczevii pokonał Michał Graczyk, a wynik spotkania ustalił Rafał Maćkowski.

Kluczevia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 0-4 (0-1)

0-1 Dominik Chromiński (29)

0-2 Grzegorz Skowroński (59)

0-3 Michał Graczyk (75)

0-4 Rafał Maćkowski (83)