Po zeszłotygodniowej porażce, podopieczni Dietmara Brehmera mieli coś do udowodnienia swoim sympatykom i ta sztuka im się udała. Pewne zwycięstwo 4:1 z Bałtykiem Koszalin pozwoliło wrócić na zwycięską ścieżkę.

Kotwica Kołobrzeg wybierała się do Koszalina po wysokiej porażce w ubiegły weekend przed własną publicznością. Ta porażka nieco skomplikowała ich sytuację w ligowej tabeli w kontekście walki o awans, choć sezon jeszcze chwilę będzie trwał. Faworytem tego starcia byli goście co też miało swoje odzwierciedlenie na boisku, gdzie byli stroną przeważającą i kreującą grę.

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Dominik Chromiński, który skierował piłkę do siatki gospodarzy po sporym zamieszaniu w polu karnym. Otwarcie wyniku spotkania pozwoliło nabrać pewności siebie przyjezdnym, którzy doskonale czuli się w ataku tego dnia. Kolejnych trafień do swojego dorobku szukał aktywny w pierwszej połowie Dawid Cempa, ale więcej trafień w tej części spotkania nie odnotowaliśmy.

Na przerwę goście schodzili z jednobramkowym w pełni zasłużonym prowadzeniem. Po przerwie na boisku zameldował się Grzegorz Goncerz, co pozwalało wysnuwać wnioski, że jakieś trafienia w tym spotkaniu jeszcze obejrzymy. Przypuszczenia okazały się trafne - bo ten który zameldował się na boisku, dziesięć minut później wpisał się na listę strzelców.

Bałyk miał szansę na nawiązanie kontaktu, po faulu na Sebastianie Ginterze sędzia podyktował "jedenastkę", ale sytuację zmarnował niestety Paweł Łysiak. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na miejscowych, w 80. minucie Jakub Szarpak wycofał piłkę na 11-metr do Goncerza, a napastnik Kotwicy zdobył swoje drugiej trafienie w tym starciu.

Pięć minut później Jakub Szarpak sam wpisał się na listę strzelców po pięknym technicznym uderzeniu z okolic 25 metra. Wynik spotkania w 88. minucie ustalili gospodarze za sprawą trafienia Sebastiana Gintera. Honorowe trafienie to wszystko na co było stać Bałyk w dzisiejszym starciu z wiceliderem tabeli.

Kotwica wykorzystała potknięcie Olimpii Grudziądz, która tylko zremisowała w Środzie Wielkopolskiej i zdołała zbliżyć się do niej w tabeli.

Bałyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 1:4 (0:1)

23' 0:1 Chromiński

55' 0:2 Goncerz

80' 0:3 Goncerz

85' 0:4 Szarpak

88' 1:4 Ginter