Garbarnia Kraków pozyskała Jakuba Janika, który w rundzie jesiennej grał w KS-ie Wiązownica. Zawodnik na boiskach 3 ligi gr. IV, jesienią rozegrał 13 spotkań oraz zdobył jednego gola.


Jakub Janik został nowym zawodnikiem drugoligowej Garbarni Kraków, z którą podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Piłkarz ostatnio grał w KS-ie Wiązownica i na boiskach 3 ligi gr. IV, rozegrał trzynaście spotkań, w których zdobył jednego gola. 

Pomocnik pierwsze kroki w piłkarskim rzemiośle stawiał w Wiśle Kraków. Tam występował głównie w zespole juniorskim do końca sezonu 2018/19 z pół roczną przerwą na grę w Kaszowiance Kaszów. Ponadto był także piłkarzem Bytovii Bytów w której uzbierał 13 spotkań w 2 lidze, a także trzecioligowej Wisły Sandomierz, gdzie rozegrał jeden mecz.

-Pierwsze wrażenia z pobytu w Garbarni są jak najbardziej pozytywne. Kraków to miasto z którego pochodzę, także czuje się tu jak w domu, bo tak naprawdę w domu w końcu jestem. Atmosfera w klubie jest można powiedzieć rodzinna, także na pewno ułatwia to aklimatyzację. Sporo chłopaków znam z zespołów juniorskich - powiedział na łamach oficjalnej strony Jakub Janik.


Foto: Garbarnia Kraków

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.