Ciekawe zawody rozegrały dziś zespoły Chojniczanki Chojnice oraz Ruchu Chorzów. Hit kolejki ostatecznie zakończył się remisem 1-1.

Samo spotkanie stało na niezłym poziomie, jednak częściej przy piłce byli gracze Ruchu Chorzów. Popularni "Niebiescy" lepiej operowali piłką, a i też stwarzali sobie więcej sytuacji. Niewiele jednak to przyniosło, a czasem też pokazywać zaczęła się Chojniczanka Chojnice. Kibice oglądali naprawdę ciekawe widowisko, ale brakowało jednak bramek.

Więcej z gry miał jednak Ruch, który stworzył sobie więcej okazji, ale nie potrafił ich zamienić gole. Blisko jednak było tuż przed przerwą, a okazję miał Tomasz Foszmańczyk, który jednak nie zdołał pokonać Kamila Brody. Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie i nadal lepiej prezentowali się "Niebiescy". Sytuacje mieli także zawodnicy Chojniczanki, lecz cały czas było 0-0.

Zespół z Chojnic z czasem mocniej przycisnął i w 70. minucie objął prowadzenie. Tomasz Mikołajczak wypatrzył Artura Pląskowskiego, a ten pewnym strzałem pokonał Jakuba Bieleckiego. Ruch szybko ruszył do odrabiania strat. Okazję miał Michał Mokrzycki, ale dobrze w bramce Broda. Szanse miała także Chojniczanka, która za wszelką cenę próbowała uspokoić sytuację.

Chorzowianie nie odpuszczali i po chwili otrzymali rzut karny za zagranie piłki ręką. Do piłki podszedł Mokrzycki, którego intencje wyczuł Kamil Broda, ale przy dobitce już nie miał szans. Oba zespoły w końcówce próbowały przechylić szalę na swoją korzyść. Blisko był Piotr Stępień w 85. minucie, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 1-1 (0-0)

1-0 Artur Pląskowski (70)

1-1 Michał Mokrzycki (80)

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk – Niepsuj (87. Olszewski), Czajkowski, van Huffel (87. Ściślak), Karbowy (69. Wolsztyński) – Mikołajczak (57. Skrzypczak) – Pląskowski (87. Klichowicz)

Ruch Chorzów: Bielecki – Wójtowicz, Mokrzycki, Foszmańczyk (77. Żagiel), Janoszka, Sikora, Żuk (77. Szkatuła), Marković (46. Wyroba), Szywacz, Szczepan (63. Stępień), Nawrocki (82. Kasolik)

Żółte kartki: Niepsuj, Mikołajczyk, Czajkowski, Byrtek - Szczepan

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)