Piłkarze Garbarni Kraków na inauguracje 8. kolejki eWinner 2 ligi mierzyli się z Pogonią Siedlce. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a kibice na Rydlówce zobaczyli cztery golle.


Mecz od początku stał na bardzo dobrym poziomie, a kibice nie mogli narzekać na nudę. Z czasem to jednak Pogoń Siedlce doszła do głosu i częściej zaczęła atakować. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego na prowadzenie wyszli w 14. minucie, a na listę strzelców wpisał się Robert Majewski, który głową umieścił piłkę w siatce. Przyjezdni nie zatrzymywali się i cały czas atakowali, ale Garbarnia Kraków dobrze grała w obronie.

Lepiej tego dnia jednak prezentował się zespół z Siedlec, który częściej był przy piłce, a przede wszystkim miał więcej z gry. Ekipa Macieja Musiała spokojnie czekała na swoje szanse i w 28. minucie doprowadziła do wyrównania. Doskonale w "szesnastce" odnalazł się Michał Feliks, który głową skierował futbolówkę do bramki. Pogoń była podrażniona i szybko ruszyła do odrabiania strat.

Piłkarze z Krakowa z czasem przejęli inicjatywę i częściej atakowali. Coraz więcej pracy miał Bartosz Klebaniuk, który jednak dobrze wypełniał swoje obowiązku. W końcówce oba zespoły próbowały przechylić szalę na swoją korzyść, ale ostatecznie wynik do przerwy nie uległ zmianie. Druga odsłona fatalnie zaczęła się natomiast dla Pogoni. Julien Tadrowski uderzył rywala w polu karnym, za co dostał czerwoną kartkę, a na dodatek Garbarnia miała "jedenastkę". Tą na gola zamienił Bartłomiej Purcha.

Podrażniony zespół z Siedlec ani myślał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Łatwo jednak nie było, bowiem goście grali w osłabieniu. Ekipa Bartosza Tarachulskiego jednak dopięła swego, a w 52. minucie wyrównał Maciej Wichtowski. Kibice tego dnia nie mogli narzekać na nudę, a jak się okazało, w kolejnych minutach także trochę się działo.

Oba zespoły starały się atakować i całkiem nieźle im to wychodziło. Golkiperzy Garbarni oraz Pogoni mieli tego dnia sporo pracy, a przede wszystkim szans do wykazania się. Gospodarze w końcówce mocniej przycisnęli, chcąc za wszelką cenę zdobyć komplet oczek. Siedlczanie jednak nie dali sobie wbić gola i mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów.


Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 2-2 (1-1)

0-1 Robert Majewski (14)

1-1 Michał Feliks (28)

2-1 Bartłomiej Purcha (52-rzut karny)

2-2 Maciej Wichtowski (58)


Garbarnia Kraków: Frątczak – Bartków, Duda (46. Bentkowski), Słomka, Morys (73. Marszalik), Korbecki (46. Purcha), Banach, Malik (78. Kuczera), Nakrosius, Szywacz, Feliks

Pogoń Siedlce: Klebaniuk – Kołoczek, Wichtowski, Majewski, Miś (75. Rymek), Demianiuk (89. Piotrowski), Kozłowski, Tadrowski, Kobiałka (75. Preuss), Wróblewski (46. Przybecki), Górski (80. Visnakovs)

Żółte kartki: Duda, Nakrošius, Szywacz, Feliks - Wichtowski, Kobiałka, Majewski, Preuss, Rymek

Czerwona kartka: Julien Tadrowski (49-uderzenie przeciwnika)

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.