Nastał dzień wyjątkowy dla częstochowian, którzy już dziś mogą cieszyć się z powrotu do piłkarskiej elity. Warunkiem aby nie patrzeć na inne drużyny jest zwycięstwo w Bytowie. W innym wypadku trzeba ściskać kciuki za Sandecję i PGE Stal Mielec.


Podbeskidzie Bielsko Biała zagra z Wigrami Suwałki, w którym szansę debiutu może otrzymać Geoffrey Malfleury. Suwalczanie ostatnio pokonali Bytovię i zepchnęli ją do strefy spadkowej. Teraz piłkarze Mirosława Smyły muszą wygrać by nie wrócić na miejsca spadkowe.

Raków Częstochowa już dziś może zapewnić sobie awans do LOTTO Ekstraklasy. Warunkiem aby to uczynić bez żadnych przeszkód jest wygrana podopiecznych Marka Papszuna z Bytovią Bytów. Gospodarze jednak także będą zdeterminowani aby zdobyć jakieś punkty, aby wydostać się do bezpiecznej strefy.

<< Odbierz 25 zł za darmo i obstawiaj I ligę! >>

Na koniec dnia Stomil Olsztyn zagra z Chrobrym Głogów, którego również dopadło widmo degradacji. Olsztynianie na wiosnę nie przegrali jeszcze i piłkarze Piotra Zajączkowskiego chcieliby aby chwila ta wiecznie trwała. 

W wielki piątek ŁKS Łódź podejmie Sandecję Nowy Sącz w meczu na szczycie Fortuna 1 ligi. Piłkarze Tomasza Kafarskiego nadal mają szansę na awans, jednak łodzianie mogą ich odrzeć ze złudzeń nawiązania walki o elitę. 

Garbarnia Kraków podejmie Odrę Opole, która na na wiosnę nie radzi sobie najlepiej. Podopieczni Mariusza Rumaka jednak jadą po trzy oczka na Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie.

Warta Poznań zagra z GKS-em 1962 Jastrzębie, który pokazał że w tym sezonie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jastrzębianie jadą do Poznania sprawić sobie dobre humory na święta, choć Warta potrzebuję punktów jak tlenu.

Pół godziny później Bruk-Bet Termalica Nieciecza skrzyżuje rękawice z GKS-em Katowice, który przy dobrych wiatrach może opuścić strefę spadkową. Katowiczanie ostatnio złapali formę, jednak spadkowicz z elity także na wiosnę dobrze się prezentuje.

PGE Stal Mielec na własnym stadionie zagra z Chojniczanką Chojnice. Mielczanie nadal wierzą jeszcze w ekstraklasę i aby te marzenia pozostawały realne muszą wygrać z Chojniczanką. Piłkarze Macieja Bartoszka ostatnio jednak się przełamali i teraz będą chcieli pójść za ciosem.

Na koniec kolejki GKS Tychy podejmie Puszczę Niepołomice. Będzie to mecz sąsiadów w ligowej tabeli, którym przydałoby się zwycięstwo aby w dobrych nastrojach spędzić święta. 

Foto: Paweł Jerzmanowski/warszawa.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.