Radunia Stężyca w sobotę postawiła przysłowiową kropkę nad "i" i przypieczętowała awans do eWinner 2 ligi. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego zrobili to w świetnym stylu, bowiem pokonali u siebie aż 10-0 GKS Przodkowo.

Radunia Stężyca nie chciała się już pieścić i dziś zamierzała postawić tą kropkę nad "i". Podopieczni Sebastiana Letniowskiego od początku przeważali na boisku, co zwiastowało katastrofę dla GKS-u Przodkowo. Miejscowi prowadzenie objęli w 18. minucie, a wynik otworzył Jakub Letniowski. Lider rozgrywek nie zamierzał się zatrzymywać i czym prędzej rozpoczął poszukiwania kolejnych goli.

Z przodu aktywny, a przede wszystkim głodny bramek był Dawid Cempa, w przeszłości gracz m.in. Karpat Krosno. Napastnik po raz pierwszy bramkarza GKS-u pokonał w 29. minucie, a w sumie na listę strzelców wpisał się aż sześciokrotnie. Radunia nie miała litości dla Rywala, któremu wbiła w sumie aż dziesięć goli. Tych autorami byli także Radosław Stępień, Robert Sulewski oraz Damian Szuprytowski.

Ekipa ze Stężycy wygrała ostatecznie 10-0 i po meczu wystrzeliły korki od szampanów, bowiem Radunia wywalczyła historyczny awans do eWinner 2 ligi. Zespół z województwa pomorskiego po 34. meczach na swoim koncie ma ma aż 84 punkty! Na to złożyły się 23 zwycięstwa, 3 remisy oraz 4 porażki. Do rozegrania w 3 lidze gr. II została jeszcze jedna kolejka, jednak Świt Skolwin do mistrza traci sześć oczek.

Radunia Stężyca - GKS Przodkowo 10-0 (4-0)

1-0 Jakub Letniowski (18)

2-0 Dawid Cempa (29)

3-0 Dawid Cempa (39)

4-0 Radosław Stępień (45)

5-0 Robert Sulewski (50)

6-0 Damian Szuprytowski (65)

7-0 Dawid Cempa (69)