Olimpia Grudziądz z eWinner 2 ligą żegna się w nienajlepszy sposób. Podopieczni Zbigniewa Smółki przegrali na wyjeździe z Motorem Lublin i tym samym w przyszłym sezonie, występować będą w 3 lidze gr. II.

Olimpia Grudziądz aby się utrzymać, musiała przede wszystkim wygrać, a także trzymać kciuki za innych. Zadanie więc było niezwykle trudne. Motor Lublin zaś chciał godnie zakończyć sezon. Od początku do ataku ruszyli podopieczni Zbigniewa Smółki, którzy próbowali zaskoczyć Seweryna Kiełpina. Ten jednak dobrze spisywał się w bramce i nie dał sobie wbić gola.

Goście z czasem osłabli, a mecz zrobił się wyrównany, co z pewnością nie sprzyjało walce o ligowy byt. Olimpia próbowała, ale nie udawało się jej przebić przez defensywę Motoru. Lublinianie w końcówce pierwszej połowy mocniej przycisnęli i objęli prowadzenie. Do piłki dopadł Tomasz Swędrowski, który wykorzystał niepewność Nikodema Sujeckiego i skierował ją do siatki.

Podbudowani podopieczni Marka Saganowskiego, tuż po zmianie stron podwyższyli prowadzenie, a gola znowu zdobył Swędrowski. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bowiem w 54. minucie złapali oni kontakt za sprawą Jose Embalo. Wynik nadal był sprawą otwartą, jednak czas mijał, a Motor coraz bardziej się rozkręcał. Olimpia była coraz bliżej 3 ligi gr. II.

Lublinianie włączyli piąty bieg i w 66. minucie prowadzili już 3-1, a samobójcze trafienie zaliczył Robert Obst. Po chwili gospodarze po raz czwarty cieszyli się z bramki, która padła po składnej akcji, wykończonej przez Filipa Wójcika. Zespół dowodzony przez Zbigniewa Smółkę mógł już w tym momencie witać się z czwartym poziomem rozrywkowym w Polsce. Beniaminkowi zaś wciąż było mało.

Motor napierał, bowiem chciał wygrać jak najwyżej. Nie minęła chwila, a miejscowi prowadzili już 5-1, po tym jak samobójcze trafienie zaliczył Piotr Witasik. Grudziądzanie nie tak sobie wyobrażali tą potyczkę, ale jeszcze starali się zmniejszyć straty. Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Jakub Nawrocki, którego bramka jednak zbytnio nie pomogła Olimpii, która spadła z eWinner 2 ligi.

Motor Lublin - Olimpia Grudziądz 5-2 (1-0)

1-0 Tomasz Swędrowski (45)

2-0 Tomasz Swędrowski (46)

2-1 Jose Embalo (54)

3-1 Robert Obst (66-samobójcza)

4-1 Filip Wójcik (68)

5-1 Piotr Witasik (71-samobójcza)

5-2 Jakub Nawrocki (88)

Motor Lublin: Seweryn Kiełpin - Michał Król, Rafał Grodzicki (76. Przemysław Zbiciak), Ariel Wawszczyk, Paweł Moskwik - Filip Wójcik, Kamil Kumoch (60. Jakub Sobstyl), Tomasz Swędrowski (51. Sławomir Duda), Rafał Król, Piotr Ceglarz (76. Leszek Jagodziński) - Krzysztof Ropski (60. Daniel Świderski)

Olimpia Grudziądz: Nikodem Sujecki - Piotr Witasik, Robert Obst (76. Wahe Mnacakanjan), Bartosz Widejko - Damian Ciechanowski, Michał Graczyk, Grzegorz Gulczyński (70. Grzegorz Płatek), Marko Zawada (70. Oskar Kalenik), Mikołaj Gabor - Joao Criciúma (61. Najim Romero), Jose Embalo (76. Jakub Nawrocki)