Podczas nadchodzących Mistrzostw Europy reprezentacja Polski zmierzy się w grupie E z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją. Opierając się na rankingu FIFA, jest to druga najsilniejsza stawka w tegorocznym turnieju. Podopieczni Paulo Sousy nie są faworytami, lecz mają szansę na wyjście z grupy i zakwalifikowanie się do kolejnego etapu rozgrywek. Wiele zależy jednak od formy zespołu i poszczególnych zawodników. Jakie szanse dają Biało-Czerwonym bukmacherzy? Czy Polacy zagrają w fazie pucharowej?

Trudna grupa?

Niełatwo jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Według rankingu FIFA, grupa nie należy do najłatwiejszych, ale jednocześnie zajmująca w nim 19. miejsce Polska jest drugą siłą, zaraz po reprezentacji Hiszpanii. Zasadne wydaje się twierdzenie, że zawodnicy Paulo Sousy mogliby wyjść z drugiego miejsca w grupie (tak też przewidują zakłady bukmacherskie eWinner, dając kurs 6.80), ale jednocześnie musimy pamiętać, że na boisku może wydarzyć się wszystko.

Mimo, iż na papierze jesteśmy drugim najlepszym zespołem w grupie, niezwykle ważne jest, abyśmy nie lekceważyli żadnego rywala. Tym bardziej, że Szwedzi oprócz „złotego dziecka” z Juventusu, Dejana Kulusevskiego, będą mogli liczyć na Zlatana Ibrahimovicia, który zdecydował się oficjalnie powrócić do kadry.

Cała nadzieja w gwiazdach

W reprezentacji Polski jest kilku zawodników, którzy mogą poszczycić się statusem światowych, a przynajmniej europejskich gwiazd. Jako pierwszy przychodzi oczywiście na myśl Robert Lewandowski, jednak warto pamiętać również o Wojciechu Szczęsnym, Łukaszu Fabiańskim, czy Arkadiuszu Miliku, który przed kontuzją zdążył sobie wyrobić „markę” w Neapolu.

Wciąż niedocenianym w naszym kraju, a wychwalanym za granicą zawodnikiem, jest doskonale wyszkolony technicznie Piotr Zieliński. Na status gwiazdy Premier League pracuje Jan Bednarek, a Grzegorz Krychowiak od początku 2021 roku udowadnia, że skreślanie go jest przedwczesne. To właśnie w największych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazdach kibice pokładają swoje nadzieje. Choć mecz – a tym bardziej mistrzostwo – można wygrać wyłącznie jako skolektywizowana drużyna, lider w dobrej formie ma kluczowe znaczenie. Ktoś musi zagrzewać zespół do walki, dawać przykład i wziąć odpowiedzialność na swoje barki w trudnych chwilach.

Wiemy już, że Robert Lewandowski świetnie radzi sobie zarówno w roli kapitana, jak i lidera. Kibice wierzą, że da z siebie wszystko i tym razem. Międzynarodowe turnieje są jednak doskonałą okazją również dla młodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej reprezentacji i dzięki odważnej grze mogą zyskać pewność siebie na lata. Ostatni rok pokazał, że Jóźwiak czy Moder mogą śmiało pukać do bram kadry bez żadnych kompleksów.

Mecz otwarcia zadecyduje o wszystkim?

Reprezentacja Polski zacznie zmagania na Mistrzostwach Europy starciem ze Słowacją. W zakładach bukmacherskich na EURO 2020 szanse Polaków na wygraną z sąsiadami mieszczą się w kursie 1.82. Są więc całkiem duże i wiele wskazuje na to, że Biało-Czerwoni mogą wyjść z tego starcia zwycięsko. To doskonała informacja nie tylko ze względów oczywistych, jak komplet punktów, ale również z uwagi na budowanie pewności siebie przed kolejnymi meczami. Dobry wynik w pierwszym spotkaniu może pomóc zespołowi w osiąganiu kolejnych sukcesów.

Zakłady bukmacherskie dotyczące tego, czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, można obstawiać w eWinner już teraz, zanim kursy poszybują w dół. Polacy nie muszą być najlepsi – mają szansę uzyskać awans z drugiego, a w przypadku sprzyjających okoliczności nawet z trzeciego miejsca w grupie. Wydaje się, że ekipę Paulo Sousy stać na takie osiągnięcie, dlatego warto postawić u bukmachera na awans Polaków.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.