Polscy kibice od kilku lat czekają na zwycięstwo swojej reprezentacji. W rozgrywkach Euro 2024 Polska znalazła się w grupie D z Holandią, Austrią i Francją. Dla zainteresowanych oczywiste jest, że znalazły się w niej naprawdę mocne drużyny. Czy zatem Polska ma szanse na wyjście z grupy? Czy Polacy mają szansę na wygranie Mistrzostw?

Analiza sytuacji Polaków powstała dzięki OleMagazyn.pl.

Euro 2024 – punkty Polaków

Niestety pozycja Polaków na Mistrzostwach Europy nie jest bezpieczna. Przegraliśmy w meczu z Holandią 1:2, a 21 czerwca zmierzymy się z Austrią. Natomiast finał fazy grupowej odbędzie się 25 czerwca, a naszym przeciwnikiem będzie naprawdę mocna drużyna, uważana za faworyta Euro 2024 – Francja. Oznacza to, że na chwilę obecną liderami grupy są Holandia i Francja. 

Polacy po pierwszym przegranym meczu, mimo wyniku chwaleni byli za ich dobrą grę i duch walki, jednak nie gwarantuje nam to wyjścia z grupy. Biało — czerwoni będą musieli się bardzo postarać, by nie zawieść swoich rodaków. 

Czy Polska ma szansę na zwycięstwo i wyjście z grupy? 

Niestety losy polskiej reprezentacji od początku są niepewne. Po losowaniu grupowym okazało się, że naszymi konkurentami są naprawdę mocne drużyny, w tym faworyt 2024, czyli Francja. Ostanie lata pokazały kibicom, że polska reprezentacja ma problemy na boisku, zwłaszcza podczas ważnych rozgrywek. Mimo to kibice nadal wierzą w wygraną i głośno ich dopingują. 

Polacy, aby wyjść z grupy, musieliby zapunktować z Francuzami, co dla wielu wydaje się być niemożliwe. Drużyna Michała Probierza w kolejnych rozgrywkach musi wygrać jeden mecz, w drugim natomiast przegrana nie może przekroczyć dwóch bramek. Specjaliści uważają, że wygranie z Austrią, a niestety przegrana z Francją może przynieść drużynie jakiekolwiek szanse. 

Jeśli natomiast Polska przegra z Austrią, a Francja wygra z Holandią, to nasze szanse są zerowe. W takiej sytuacji znajdziemy się na czwartym miejscu, co automatycznie skreśla nasz dalszy udział w Mistrzostwach. 

Nowy selekcjoner Polski - Michał Probierz, jest nadzieją polskich kibiców na lepsze czasy dla rodzimej reprezentacji. Mimo, że został okrzyknięty najbardziej stylowym selekcjonerem, to wykazał się podczas wywiadów ogromną wiarą w swoich podopiecznych. Jest bardzo wymagający i porywczy, jednak twardo staje w obronie swojej drużyny. Czy przełoży się to na wygraną Polaków?

Euro 2024 – szansa Polaków na wygraną

Niestety Polacy od kilku lat nie dają swoim kibicom powodów do dumy. Mimo że prawie 50% Polaków uważa, że nasi reprezentanci nie mają szansy na wyjście z „grupy śmierci”, to nadzieja sprawia, że licznie im kibicują. Polskie flagi i wysoka frekwencja naszych rodaków podczas meczów sprawiają, że nasi zawodnicy czują wsparcie i starają się zadowolić zagorzałych kibiców. Czy to jednak pomoże naszej reprezentacji wyjść z grupy i zawalczyć o puchar? Prawda jest, że na boisku wszystko może się zdarzyć. Być może Robert Lewandowski, który jest światową gwiazdą, doprowadzi swoich kolegów na kolejny etap rozgrywek, który da im szanse na złoto.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.