Po pierwszej połowie w Grudziądzu pachniało sensacją, bowiem GKS Przodkowo wygrywał 0-2. Olimpia jednak pokazała charakter i zdołała odwrócić losy meczu.

Samo spotkanie od początku było bardzo zacięte. GKS Przodkowo do Grudziądza przyjeżdżał z chęcią powalczenia o korzystny wynik. Swój cel goście starali się realizować od pierwszych minut, a w 20. minucie wyszli na prowadzenie, po bramce 20-letniego Kacpra Tomczaka. Olimpia nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat.

Zespół z województwa pomorskiego dobrze jednak się prezentował w defensywie, a i także mógł podwyższyć prowadzenie. Kibice oglądali żywe spotkanie, w którym emocji nie brakowało. Konkretniejszy był jednak GKS Przodkowo, który rzutem na taśmę przed przerwą strzelił gola na 0-2, a tym razem na listę strzelców wpisał się Joseph Amoah.

Podrażniona Olimpia w drugiej odsłonie za wszelką cenę próbowała odrobić straty. GKS jednak dobrze się trzymał i skutecznie odpierał ataki rywala. Lider 3 ligi gr. II nie odpuszczał i w 67. minucie złapał kontakt, a bramkarza przyjezdnych pokonał Hubert Antkowak. W kolejnych minutach oglądaliśmy żywe widowisko, w którym sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony nie brakowało.

Lepsze wrażenie sprawiała jednak Olimpia, która stworzyła sobie więcej okazji bramkowych, jednak szwankowała skuteczność. Grudziądzanie nie poddawali się i za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się w doliczonym czasie gry, a piłkę w siatce umieścił Jakub Bojas. Ten sam zawodnik po chwili zdobył gola na 3-2 i tym samym dał ogromną radość swojej drużynie, bowiem zapewnił jej niezwykle cenne trzy punkty.

Olimpia Grudziądz - GKS Przodkowo 3-2 (0-2)

0-1 Kacper Tomczak (20)

0-2 Joseph Amoah (45)

1-2 Hubert Antkowiak (67)

2-2 Jakub Bojas (90)

3-2 Jakub Bojas (90)