Ogromne problemy finansowe ma drugoligowy GKS Bełchatów, wobec czego jego byt jest zagrożony. Klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, wydał komunikat dotyczący stanu Spółki.


Drugoligowy GKS Bełchatów może nie przystąpić do rundy wiosennej eWinner 2 ligi, która rusza już w najbliższy weekend. Powodem są ogromne zobowiązania finansowe klubu z województwa łódzkiego, które wynoszą ok. 7 mln zł. Ma to związek z narastającym od 10 lat zadłużeniem. Na to składają się przede wszystkim zobowiązania wobec ZUS, Urzędu Skarbowego, pracowników oraz kontrahentów.

Funkcjonowanie Spółki w poprzednich latach było możliwe dzięki podpisywanym porozumieniom z urzędami i rozkładaniu zobowiązań na raty". Takie działania mają jednak określone limity: do poziomu 200 tys. euro w ciągu trzech lat kalendarzowych. Decyzje podjęte w roku poprzednim spowodowały wykorzystanie niemalże pełnego limitu dla GKS Bełchatów S.A., a to oznacza brak dalszej możliwości rozłożenia w czasie zobowiązań publiczno-prawnych, których data wymagalności przypada na najbliższe miesiące

Do przeprowadzenia procesu licencyjnego, uregulowania ww. zobowiązań oraz pokrycia kosztów bieżącego funkcjonowania w rundzie wiosennej Spółka potrzebowałaby ok. 6,5 mln zł. Biorąc pod uwagę niezwykle krótki czas do rozpoczęcia rundy oraz na pozyskanie dodatkowego finansowania umożliwiającego regulowanie przyszłych zobowiązań, klub nie ma możliwości zaciągania kolejnych zobowiązań w postaci m.in. kontraktów zawodników oraz zapewnienia przystąpienia do zaplanowanego na najbliższą sobotę ligowego meczu ze Śląskiem II Wrocław.


Foto: Stal Rzeszów

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.