Chojniczanka Chojnice wykonała ważny krok w stronę awansu do Fortuna 1 ligi. Podopieczni Tomasza Kafarskiego w sobotnie popołudnie pokonali u siebie Motor Lublin.

Od początku mecz stał na bardzo dobrym poziomie, a okazje do zdobycia gola kreowali zarówno jedni jak i drudzy. Z czasem do głosu doszedł Motor Lublin, który mocniej przycisnął w Chojnicach. Sporo pracy miał Kamil Broda, bramkarz Chojniczanki, który wybronił uderzenia Piotra Ceglarza, Michała Fidziukiewicza oraz Jakuba Koseckiego

Podopieczni Marka Saganowskiego nie dawali za wygraną i cały czas atakowali. Niewykorzystane okazje się jednak zemściły i w 26. minucie było 1-0, a piłkę w siatce umieścił Tomasz Mikołajczak, który nie dał szans Sebastianowi Madejskiemu. Motor mógł szybko wyrównać, a świetną sytuację miał Fidziukiewicz, ale dobrze w bramce Broda.

Lublinianie nie odpuszczali i cały czas szukali okazji do zdobycia gola na 1-1. Chojniczanka dobrze jednak prezentowała się w defensywie i na przerwę schodziła w lepszych nastrojach. Początek drugiej odsłony to wyrównana gra i mecz toczony głównie w środku pola. Z czasem to jednak gospodarze mieli więcej z gry, ale niewiele z tego wynikało.

Zespół z Chojnic cały czas robił swoje i z każdą minutą był coraz bliżej wygranej. Motor jednak nie odpuszczał i w końcówce mocniej przycisnął. Najpierw okazję miał Rafał Król, a chwilę później zatrzymany w dogodnej sytuacji był Fidziukiewicz. Z rzutu wolnego próbował jeszcze Tomasz Swędrowski, ale Broda nie dał się zaskoczyć.

Chojniczanka Chojnice - Motor Lublin 1-0 (1-0)

1-0 Tomasz Mikołajczak (26)

Chojniczanka Chojnice: Broda – Niepsuj, Grolik, Byrtek, Mikołajczyk – van Huffel, Cegiełka (88. Kasperowicz), Czajkowski, Klichowicz (69. Karbowy) – Mikołajczak (69. Skrzypczak) – Pląskowski (88. Wolsztyński)

Motor Lublin: Madejski – Wójcik, Zbiciak, Błyszko, Moskwik – Ryczkowski (57. Sędzikowski), Ceglarz, Kołbon (46. Swędrowski), Świeciński (71. Król), Kosecki (34. Mandricenco) – Fidziukiewicz

Żółte kartki: Klichowicz, Mikołajczak, Cegiełka, Mikołajczyk, Byrtek - Kołbon, Swędrowski

Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn)