Trzecioligowa Olimpia Grudziądz ogłosiła nazwisko nowego trenera. Został nim Bogusław Baniak, który zastąpił na tym stanowisku Marcina Płuskę.


Nowym trenerem trzecioligowej Olimpii Grudziądz został Bogusław Baniak. 63-latek zastąpił na tym stanowisku Marcina Płuskę, który postanowił przenieść się do Kotwicy Kołobrzeg, która w sezonie 2021/22 wywalczyła awans do eWinner 2 ligi.  Baniak w przeszłości prowadził Lecha Poznań, Wartę Poznań, Flotę Świnoujście, Motor Lublin oraz Górnika Łęczna.

Nowy szkoleniowiec "biało-zielonych" w latach 2015-2017 pracował jako dyrektor sportowy federacji Burkina Faso oraz trener zespołów U-15 i U-19. Przed przyjazdem do Grudziądza przebywał w Azji, gdzie był dyrektorem sportowym Turona Jajpan

-Przez pięć miesięcy przyglądałem się pracy Akademii Piłkarskiej Olimpii Grudziądz, a także obserwowałem mecze pierwszego zespołu. W tej kwestii wypowiem się w ten sposób – mimo gry w III lidze, organizacja i zaangażowanie ludzi w Klubie jest na poziomie pierwszoligowym, a może nawet coś więcej. Jestem pod wrażeniem zarządzania Akademii, Prezesa oraz Dyrektora Sportowego Olimpii S.A. Niezrozumiałe dla mnie jest takie zakończenie sezonu przez nasz zespół. Jestem ogromnie rozgoryczony po meczu ze Świtem Skolwin – mówi trener Baniak.

-Chciałem zostać już w domu, ale widziałem również ogromny stres i rozgoryczenie Prezesów Klubu. Po telefonie Prezesa Asensky’ego przyjechałem do Grudziądza, żeby się pożegnać, a została mi złożona oferta próby awansu do II ligi. Mając na uwadze wszystko to, co zobaczyłem przez pięć ostatnich miesięcy, nie zastanawiałem się z przyjęciem tej propozycji pod warunkiem zbudowania po raz kolejny silnego zespołu, który będzie bił się o awans do II ligi. Przedłużenie kontraktów z kluczowymi zawodnikami przyspieszyło moją decyzję – dodał nowy szkoleniowiec Olimpii.


Foto: Olimpia Grudziądz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.