Podopieczni Szymona Grabowskiego udanie rozpoczęli drugoligowe zmagania. Pasiaki znokautowali outsidera, wbijając mu aż sześć bramek. Dublet ustrzelił Daniel Świderski.

Zdecydowanym faworytem tego starcia była Apklan Resovia, która chciała dobrze rozpocząć ligowe zmagania. Gospodarze pierwszą groźną akcję przeprowadzili już w 3. minucie. Maksymilian Hebel zagrywał do Daniela Świderskiego, który wpakował piłkę do siatki, ale znalazł się na spalonym.

Jak się okazało to był początek naporu, bowiem po chwili znów było gorąco w polu karnym Gryfa Wejherowo. Przed świetną szansą staną Kamil Radulij, ale nie trafił w światło bramki. Pasiaki mocno napierały, jedna pierwszej bramki doczekali się dopiero w 20. minucie, a na listę strzelców wpisał się Daniel Świderski.

Napastnik rzeszowian, tym samym rozerwał worek z bramkami. Gospodarze co chwilę stwarzali sobie dogodne sytuację, a bramka na 2-0 padła w 32. minucie. Jej autorem był Rafał Mikulec, który precyzyjnie uderzył zza pola karnego. Podopieczni Szymona Grabowskiego nie zamierzali się zatrzymywać i wciąż im było mało.

Tuż przed przerwą padła jeszcze jedna bramka, a do siatki trafił kapitan rzeszowskiej drużyny, czyli Szymon Kaliniec. Po zmianie stron, gospodarze nadal dyktowali warunki na boisku, co zwiastowało kolejne gole. Kibice nie mogli się nudzić, a w  58. minucie cieszyli się z czwartej bramki.

Pasiakom wciąż było mało i cały czas szukali kolejnych trafień. Kolejny gol przyszedł w 62. minucie, a jego autorem był Sebastian Zalepa. Mimo wyniku, Apklan Resovia nadal dominowała, nie dając dość do słowa ekipie z województwa pomorskiego. Wynik spotkania ustalił Karol Twardowski, który pewnym strzałem pokonał Wiesława Ferrę.

Apklan Resovia - Gryf Wejherowo 6-0 (3-0)

1-0 Daniel Świderski (20)58

2-0 Rafał Mikulec (32)

3-0 Szymon Kaliniec (45)

4-0 Daniel Świderski (58)

5-0 Sebastian Zalepa (62)

6-0 Karol Twardowski (83)

Apklan Resovia: Zapytowski – Domoń, Mikulec, Kaliniec, Kantor, Hajduk, Krykun (65. Adamski), Świderski (65. Twardowski), Zalepa, Radulj (65. Płatek), Hebel (58. Dziubiński)

Gryf Wejherowo: Ferra – Lisiecki, Kankowski, Sikorski (84. Godlewski), Gabor, Baranowski (75. Pek), Goerke (63 Gęsior), Sławek, Burkhardt, Kolus (57. Sroka), Nowicki