Podopieczni Szymona Grabowskiego udane rozpoczęli sezon ligowy i meczu derbowym pokonali drużynę ze Stalowej Woli. Gole dla Pasiaków zdobywali Adrian Dziubiński, Szymon Feret oraz Daniel Świderski. Honorowe trafienie dla Stalówki zaliczył Łukasz Zjawiński,

Od początku spotkania lepiej w spotkanie weszli piłkarze Apklan Resovii, którzy dość szybko wypracowali sobie przewagę na boisku. Z czasem to jednak zawodnicy Stali Stalowa Wola atakowali na bramkę Wojciecha Daniela, a niezłej okazję nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz.

Stalówka szukała swoich okazji do zdobycia gola, ale szybko ich zapędy tonowała defensywa rzeszowian. W 27. minucie zielono-czarni popełnili błąd w obronie, który wykorzystał Adrian Dziubiński i było 0-1 dla Apklan Resovii.

Stal mogła szybko się zrewanżować, ale doskonałej okazji nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz. Po chwili prowadzenie rzeszowian mógł podwyższyć Serhij Krykun, ale jego strzał był niecelny. Gospodarze szukali wyrównującej bramki, jednak w 38. minucie Apklan Resovia prowadziła już dwiema bramkami, a na listę strzelców wpisał się Szymon Feret.

W ostatniej akcji pierwszej połowy przyjezdni mogli zdobyć trzeciego gola, ale Adam Waszkiewicz w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Szybko po przerwie groźnym uderzeniem popisał się Mateusz Geniec, lecz futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Piłkarze Stali chcieli nawiązać walkę z podopiecznymi Szymona Grabowkskiego i to im się udało w 59. minucie, gdy kontaktowego gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Zjawiński. Niedługo po tym mogło być już 2-2, jednak uderzenie Bartosza Sobotki z najwyższym trudem broni Wojciech Daniel.

Spotkanie z czasem zaczęło się wyrównywać, jednak rzeszowianie w 82. minucie podwyższyli prowadzenie, a do siatki trafił Daniel Świderski. Stal szukała jeszcze okazji żeby powalczyć o punkt i w 88. minucie mogła zdobyć kontaktowego gola, ale golkiper Apklan Resovii stanął na wysokości zadania.

Stal Stalowa Wola - Apklan Resovia 1-3 (0-2)

0-1 Adrian Dziubiński (27)

0-2 Szymon Feret (38)

1-2 Łukasz Zjawiński (59)

1-3 Daniel Świderski (82)

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, Pietras (58. Zjawiński), Płonka, Dadok, Fidziukiewicz (83. Michalik), Mroziński, Mistrzyk (46. Wójcik), Sobotka, Śpiewak, Witasik

Apklan Resovia: Daniel – Mikulec, Kubowicz, Frankiewicz, Domoń, Radulj (74. Płatek), Krykun (70. Adamski), Geniec, Dziubiński (54. Świderski), Zalepa, Feret (78. Hajduk)

Żółte kartki: Śpiewak - Geniec, Zalepa

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)