Podopieczni Szymona Grabowskiego nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli. Gospodarze ulegli Olimpii Elbląg, a jedynego gola zdobył Michał Kuczałek.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na ofensywę. Olimpia Elbląg już w 2. minucie miała niezłą okazję do zdobycia gola, ale uderzenie Michała Milera wybronił Wojciech Daniel. Po chwili to Apklan Resovia mogła zdobyć bramkę. Mateusz Geniec wrzucał w pole karne, a tam znalazł się w dogodnej sytuacji Daniel Świderski, lecz trafił w słupek.

Obie drużyny starały się atakować i całkiem nieźle to wychodziło, lecz dobrze spisywali się obaj golkiperzy. Bardzo aktywny na połowie rywala był Dariusz Frankiewicz, jednak nadal wynik był bezbramkowy. Rzeszowianie z czasem zaczęli dominować na boisku, a świetną okazję miał Serhij Krykun, ale dobrze w bramce spisywał się Sebastian Madejski.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 36. minucie goście wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Michał Kuczałek, który wykorzystał błąd obrony rzeszowian. Piłkarze Szymona Grabowskiego szybko chcieli odrobić straty, lecz Olimpia oddalała ataki gospodarzy.

Po chwili mogło być już 0-2, a na bramkę uderzał Oskar Ryk, jednak zrobił to niecelnie. W doliczonym czasie gry przed świetną szansą stanął Michał Balewski, który minął się z Wojciechem Danielem, jednak obrońca gości uderzył niecelnie.

Miejscowi po zmianie strony chcieli odrobić straty, lecz zadanie utrudnił im Dariusz Frankiewicz, który otrzymał czerwoną kartkę za faul taktyczny. Gospodarze jednak nadal szukali wyrównującego trafienia, ale wraz z upływającym czasem zaczęło brakować sił.

Rzeszowianie mecz kończyli w dziewiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Dawid Kubowicz. Olimpia starała się to wykorzystać, a prowadzenie podwyższyć mógł Ołeksij Prytuliak, lecz uderzył obok słupka.

Apklan Resovia - Olimpia Elbląg 0-1 (0-1)

0-1 Michał Kuczałek (36)

Apklan Resovia: Daniel – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Mikulec – Krykun (64. Adamski), Frankiewicz, Domoń, Dziubiński (57. Gancarczyk), Feret (46. Hajduk) – Świderski (74. Twardowski)

Olimpia Elbląg: Madejski – Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski – Ryk, Żołądź, Kuczałek, Miller (81. Prytuliak) – Szuprytowski – Brychlik (77. Demianiuk)

Żółte kartki: Feret, Kubowicz, Krykun, Mikulec - Lewandowski.

Czerwone kartki: Dariusz Frankiewicz (54-faul taktyczny), Dawid Kubowicz (90-druga żółta)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)