Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska zwycięstwem pożegnali się z 3 ligą gr. IV. Podopieczni Mateusza Stolarskiego w sobotę okazali się lepsi od Podlasia Biała Podlaska.

Mecz lepiej zaczął się dla piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Kacper Durda. Miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Podopieczni Mateusza Stolarskiego stwarzali sobie kolejne sytuacje, jednak raziła nieskuteczność i to się zemściło.

Podlasie Biała Podlaska w końcówce pierwszej odsłony doprowadziło do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Marcin Pigiel, który dobił piłkę wcześniej odbitą piłkę od słupka. Podrażniona Wólczanka po przerwie odzyskała prowadzenie, bramkarza przyjezdnych pokonał znowu Durda. Zespół z Wólki Pełkińskiej nie zatrzymywał się i po chwili było 3-1, a tym razem na listę strzelców wpisał się Denys Dolinskyi.

Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bowiem cztery minuty później, goście złapali kontakt, a z bramki cieszył się Jarosław Kosieradzki. W kolejnych minutach okazji do strzelenia gola było jak na lekarstwo. Ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano i po meczu w lepszych humorach była Wólczanka, dla której to zwycięstwo było osłodzeniem tego fatalnego sezonu, po którym zespół z Wólki Pełkińskiej żegna się z 3 ligą gr. IV.

1-0 Kacper Durda (6)
1-1 Marcin Pigiel (45)
2-1 Kacper Durda (48)
3-1 Denys Dolinskyi (52)
3-2 Jarosław Kosieradzki (56)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Dutka – Kędzior, Petryk, Pawłowski, Baran, Twardowski, Dolinskyi (71. Przybycień), Podstolak, Soboń, Durda (69. Czernicki), Diumasumbu (69 Pietluch)

Podlasie Biała Podlaska: Małecki (85. F.Borysiuk) – Sweklej (74. Dmitruk), Nieścieruk, Jarzynka, Salak, Pigiel, Piotrowski (85. Wnuk), Andrzejuk, Kocoł (54. Kosieradzki), Wojczuk, Domański (74. Kurowski)

Żółte kartki: Dolinskyi, Durda - Andrzejuk, Kosieradzki