Podopieczni Marcina Kaczmarka odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Gole dla Widzewa Łódź zdobywali Konrad Gutowski i Marcin Robak z rzutu karnego.


Pierwszą groźną akcję w tym meczu przeprowadzili piłkarze Legionovii Legionowo, jednak nie zaskoczyło to Wojciecha Pawłowskiego i ten spokojnie złapał futbolówkę. Piłkarze Marcina Sasala nie zatrzymywali się i od początku dążyli do poprawienia swojej sytuacji w lidze, lecz golkiper Widzewa Łódź uniemożliwiał to.

Miejscowi wciąż byli dużo bardziej konkretni, jednak nadal na posterunku stał bramkarz łodzian. Dobre okazje do zdobycia gola mięli Daniel Choroś czy Jonatan Straus, lecz wynik był bezbramkowy. Z czasem jednak do głosu doszedł Widzew, a na bramkę Pawła Błesznowskiego uderzał Rafał Wolsztyński, ale nie przyniosło to prowadzenia.

Goście zaczęli się coraz bardziej rozkręcać, a swoich szans próbowali Konrad Gutowski, Marcin Robak czy Marcel Pięczek, ale czujny w bramce był golkiper Legionovii. W końcówce pierwszej odsłony do siatki trafić mógł Eryk Więdłocha, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Po zmianie stron dużo bardziej aktywni zaczęli być piłkarze Marcina Kaczmarka, którzy od początku mocniej przycisnęli. Łodzianom się to opłaciło, bowiem w 60. minucie wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił 20-letni pomocnik. 

Widzew wrzucił piąty bieg i chciał szybko podwyższyć prowadzenie. Co raz więcej pracy w bramce miał Paweł Błesznowski, jednak dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Obie drużyny szukały bramki, jednak w rolach głównych występowali golkiperzy.

Łodzianie w końcówce postawili na defensywę, zaś gospodarze chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę. Legionovia w samej końcówce stanęła przed szansą aby wyrównać, ale czujny w bramce był Wojciech Pawłowski.

Przyjezdni wyszli z kontrą po tej sytuacji, a Piotr Maślanka chcąc uratować swój zespół przed utratą bramki zdecydował się na interwencję. Niestety była ona tak niefortunna, że 28-letni obrońca zatrzymał futbolówkę ręką i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Marcin Robak i ustalił wynik spotkania.


Legionovia Legionowo - Widzew Łódź 0-2 (0-0)

0-1 Konrad Gutowski (60)

0-2 Marcin Robak (90-rzut karny)


Legionovia Legionowo: Paweł Błesznowski - Bartosz Gołaszewski (74. Daniel Pietraszkiewicz), Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Jonatan Straus - Piotr Maślanka, Konrad Zaklika, Luka Jankovic (71. Adam Imiela), Patryk Koziara, Eryk Więdłocha (63. Mateusz Małek) - Karol Podliński (72. Arkadiusz Gajewski) 

Widzew Łódź: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek - Daniel Mąka (81. Christopher Mandiangu), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (68. Adam Radwański), Rafał Wolsztyński (74. Przemysław Kita), Konrad Gutowski (90. Michael Ameyaw) - Marcin Robak 

Żółte kartki: Choroś - Mąka 

Czerwona kartka: Piotr Maślanka (90-zagranie ręką w polu karnym) 

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin) 

Widzów: 1730 


Foto: Widzew Łódź

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.