W środowy wieczór wszystkie swoje mecze w ramach 26. kolejki rozgrywała 2. liga w Częstochowie Skra gościła walczącą o awans Resovię Rzeszów, jednakże spotkanie nie doczekało się rozstrzygnięcia bowiem żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do siatki. 0-0 (0-0).

Skra Częstochowa to bez wątpienia rewelacja rundy wiosennej, po wznowieniu rozgrywek ekipa Pawła Ścieruby nie schodziła jeszcze z boiska pokonana ogrywając między innymi takie drużyny jak Widzew Łódź czy GKS Katowice. Resovia Rzeszów znajduje się na przeciwległym biegunie bowiem podopieczni Szymona Grabowskiego nie zdołali wygrać jeszcze spotkania od czasu powrotu na boisko.

Najlepszą okazję do zdobycia bramki już w 15. minucie spotkania mieli gospodarze, piłkę z bliskiej odległości uderzał Dawid Wolny ale w bramce świetnie spisał się Marcel Zapytowski. Kwadrans później bliski zdobycia bramki samobójczej był Adam Mesjasz, który przecinając zagranie jednego z zawodników Resovii mało nie zaskoczył Mateusza Kosa. Do końca pierwszej części gry żadnej z drużyn nie udało się wpakować piłki do siatki.

Dwadzieścia minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę swoje okazje mieli zawodnicy Szymona Grabowskiego, najpierw niepewnie interweniował Kos, chwilę później po rzucie rożnym groźny strzał głową oddał Konrad Domoń, jednakże piłka nie znalazła drogi do siatki.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry bardzo groźnie z dystansu uderzał Szymon Feret, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Skry Częstochowa. Żadna z drużyn nie znalazła drogi do siatki i obie drużyny dopisały do swojego konta po jednym punkcie. Po tym remisie Skra znajduje się na dziewiątej pozycji Resovia zaś jest piąta.

Skra Częstochowa - Apklan Resovia 0-0 (0-0)

Skra Częstochowa: Kos – Mesjasz, Zalewski, Nocoń, Gołębiowski, Napora, Niedbała (69. Andrzejczak), Wolny (58. Rumin), Olejnik (82. Kazimierowicz), Holik, Kieca

Apklan Resovia: Zapytowski – Kubowicz, Wasiluk, Domoń, Świderski (76. Antkowiak), Kaliniec (83. Dziubiński), Adamski, Płatek, Krykun (64. Hajduk), Geniec, Hebel (90. Feret)

Sędziował: Albert Róźycki