Motor Lublin odniósł kolejne zwycięstwo w eWinner 2 lidze i jest już bardzo blisko baraży. Podopieczni Marka Saganowskiego pewnie pokonali Sokoła Ostróda.

Od początku spotkania to Motor Lublin był stroną przeważającą. Podopieczni Marka Saganowskiego błyskawicznie przejęli inicjatywę, a w 6. minucie objęli prowadzenie, za sprawą Piotra Ceglarza. Gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać i szybko ruszyli w poszukiwaniu trafienia numer dwa. Sokół Ostróda w kolejnych minutach postawił na defensywę, a i też stworzył sobie kilka sytuacji.

Motor tego dnia był jednak konkretniejszy i w 22. minucie prowadził już 2-0, a tym razem piłkę w siatce umieścił Adam Ryczkowski. W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, ale też mogli podwyższyć wynik, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie jednak do przerwy więcej trafień nie odnotowano i na tą w lepszych humorach schodzili gracze z Lublina.

Gospodarze po zmianie stron nadal byli stroną przeważającą. Motor także stworzył sobie więcej okazji brakowych, co poskutkowało jeszcze trzema trafieniami. Pomogła w tym także czerwona kartka, którą w 65. minucie w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Ernest Dzięcioł. Wszystkie gole padły w ostatnim kwadransie gry, a do siatki trafiali Tomasz Kołbon, Damian Sędzikowski oraz Michał Fidziukiewicz

Motor Lublin - Sokół Ostróda 5-0 (2-0)

1-0 Piotr Ceglarz (6)

2-0 Adam Ryczkowski (22)

3-0 Tomasz Kołbon (77)

4-0 Damian Sędzikowski (78)

5-0 Michał Fidziukiewicz (89)

Motor Lublin: Sebastian Madejski - Filip Wójcik, Wojciech Błyszko, Arkadiusz Najemski, Paweł Moskwik - Damian Sędzikowski (80. Cezary Polak), Jakub Świeciński, Piotr Ceglarz (64. Jakub Kosecki), Tomasz Swędrowski (71. Tomasz Kołbon), Adam Ryczkowski (80. Dmitri Mandrîcenco) - Maciej Firlej (71. Michał Fidziukiewicz)

Sokół Ostróda: Paweł Rabin - Ernest Dzięcioł, Sebastian Rogala (46. Filip Dymerski), Jan Klimek, Karol Turek - Mateusz Sobotka (46. Arturo Lías), Patryk Skórecki, Kamil Kurowski, Łukasz Święty (76. Sebastian Rugowski), Ernest Słupski (46. Dawid Wojtyra) - Jakub Mysiorski (81. Błażej Malinowski)

Żółte kartki: Najemski - Turek, Dzięcioł

Czerwona kartka: Ernest Dzięcioł (65-druga żółta)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)