Górnik Łęczna pokonał Resovię Rzeszów 2-1 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 8. Kolejki 2 ligi. Rzeszowianie nie wykorzystali okazji na awans na fotel lidera.

Pierwsze 10. minut spotkania toczyło się w środku boiska. Obie drużyny spokojnie rozgrywały  piłkę badając rywala.

W 11. minucie blisko otwarcia wyniku byli gospodarze. Krystian Wójcik przedarł się pod pole karne Resovii, decydując się na strzał. Piłka po tym uderzeniu minimalni przeszła obok słupka.

W pierwszych 45. minutach nie działo się zbyt wiele. Obie drużyny nie potrafiły wyjść na prowadzenie.

W 50. minucie świetnie w pole karne rywala przedarł się Grzegorz Płatek, ale potem zbyt daleko wypuścił piłkę i jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

W 58. minucie okazję mieli gospodarze. Po faulu na Pawle Wojciechowskim do piłki ustawionej na 20. metrze podszedł Wójcik, zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Piłka po jego strzale trafiła prosto w ustawiony mur.

W 72. minucie Resovia otworzyła wynik spotkania. Grzegorz Płatek. Rzeszowianie wykorzystali dośrodkowanie ze skrzydła. Niepewnie interweniował Patryk Rojek. Dzięki czemu pomocnik gości mógł umieścić piłkę w pustej bramce.

W 80. minucie Dawid Dzięgielewski zagrał piłkę wzdłuż pola karnego. Z dużym trudem wybili piłkę podopieczni trenera Szymona Grabowskiego.

W 84. minucie w polu karnym faulowany był Marcin Stromecki, sędzia wskazał na 11. metr.

W 85. minucie do piłki ustawionej na na “wapnie” podszedł Paweł Wojciechowski. Który pokonał bramkarza precyzyjnym uderzeniem. Bliski obrony był Wojciech Daniel.

W 88. minucie Górnicy poszli za ciosem. Po dośrodkowaniu sytuację wykorzystał Przemysław Banaszak, który zamknął dośrodkowanie w pole karne.

W doliczonym czasie gry wyrównać próbowali jeszcze przyjezdni, ale łęcznianie nie mieli zamiaru oddać zwycięstwa.

GÓRNIK ŁĘCZNA - RESOVIA 2-1 (0-0)

0-1 Grzegorz Płatek (72.)

1-1 Paweł Wojciechowski (85.) karny

2-1 Przemysław Banaszak (88.)

Górnik Łęczna: Rojek - Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leândro - Goliński (73. Dominik Lewandowski), Wójcik, Tymosiak (76. Przemysław Banaszak), Stromecki, Stasiak (55. Dawid Dzięgielewski) - Wojciechowski.

Resovia: Daniel - Geniec, Zalepa, Makowski, Mikulec - Hajduk (59. Szymon Feret), Domoń, Dziubiński, Płatek (83. Szymon Kaliniec), Krykun (89. Karol Twardowski) - Świderski (67. Radosław Adamski).

żółte kartki: Płatek, Geniec sędzia: Jacek Lis (Katowice) widzów: 1 284