W spotkaniu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań przy Bułgarskiej podejmował drużynę Cracovii Kraków.  Lech chciał dobrze przywitać się z własnym stadionem natomiast Cracovia chciała zdobyć pierwsze punkty w nowej kampanii. Lech zwycięstwem 2-0 sprawił, że Cracovia na pierwsze punkty będzie musiała jeszcze poczekać.

W spotkaniu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań przy Bułgarskiej podejmował drużynę Cracovii Kraków. Lech chciał dobrze przywitać się z własnym stadionem natomiast Cracovia chciała zdobyć pierwsze punkty w nowej kampanii. Lech zwycięstwem 2-0 sprawił, że Cracovia na pierwsze punkty będzie musiała jeszcze poczekać.

W 21. minucie wynik meczu otworzył Darko Jevtić, akcję Kolejorza zapoczątkował Volodymyr Kostevych, który dosrodkował piłkę w pole karne gdzie strzał na bramkę oddał Chrisitan Gytkjaer jednakże kopną prosto w Macieja Gostomskiego, jednak wobec dobitki Jevticia był bez szans.

W 44. minucie spotkania w zamieszaniu w polu karnym piłkę ręką odbił Rafał Janicki, sędzia dostrzegł to przewinienie i wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł Michał Helik, jednakże bardzo wysoko przestrzelił.

Piłkarze Lecha mogli odetchnąć, schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Christian Gytkjaer, który wykorzystał znakomite dosrodkowanie w pole karne Macieja Gajosa.

Lech Poznań - Cracovia Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Darko Jevtić (21.)

2-0 Christian Gytkjaer (87.)

Lech : Burić - De Marco, Rogne, Janicki - Kostevych, Tiba (Radut 63.) , Trałka, Gajos, Makuszewski (Klups 90+1) - Gytkjaer, Jevtić ( Amaral 70.)

Cracovia : Gostomski - Diego, Dytyatev, Helik, Pestka (Kanach 71.) - Dimun, Serafin, Budziński