Kolejne spotkanie Lotto Ekstraklasy grupy mistrzowskiej pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Lechem Poznań zakończyło się remisem 3-3.

Spotkanie lepiej rozpoczął Lech Poznań. Już po pięciu minutach od rozpoczęcia gry goście wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Nikola Vujadinović. Jagiellonia Białystok musiała gonić wynik. Kolejorz zdecydowanie grał w dzisiejszym meczu. Pewnie prowadził grę i chciał za wszelką cenę wygrać z Jagą.

W 21. minucie Lech podwyższył prowadzenie. Strzelcem gola był wtedy Joao Amaral. Mimo wszystko gospodarze nie mieli zamiaru oddać tego meczu. W 42. minucie bramkę kontaktową dla swojej drużyny zdobył Jesus Imaz Ballese. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem Lecha.

W kolejnej odsłonie mieliśmy trzy trafienia. Dwa dla zespołu Jagiellonii, a jedno dla Lecha. Strzelaninę rozpoczęli zawodnicy Jagi. W 54. minucie meczu Andrej Kadlec wyrównał przebieg spotkania. Po dziesięciu minutach zawodnicy z Podlasia wyszli na prowadzenie. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Jesus.

Kolejorz podrażniony stratą dwóch bramek ruszył do ataku odrobić wynik meczu. W 77. minucie meczu Lech doprowadził do remisu. Zdobywcą bramki okazał się Timur Żamaletdinov. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów i wynikiem 3-3.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECH POZNAŃ 3-3 (1-2)

0-1 Nikola Vujadinović (5.)

0-2 Joao Amaral (21.)

1-2 Jesus Imaz Ballese (42.)

2-2 Andrej Kadlec (54.)

3-2 Jesus Imaz Ballese (64.)

3-3 Timur Żamaletdinov (77.)

Jagiellonia Białystok: Kelemen - A. Kadlec, Runje, Arsenić, Boovarsson, Poletanović (86. Twarowski), Romańczuk, Kostal (79. Wójcik), Pospisil (75. Kwiecień), Guilherme, Balleste.

Lech Poznań: Burić - Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz, Trałka, Tiba (90+4 Skrzypczak), Makuszewski, Jevtić (45+4 Żamaletdinov), Jóźwiak, Amaral (74. Marchwiński).

Żółte Kartki: Runje, Guilherme, Boovarsson, Kwiecień - Trałka, Tiba, Kostewicz, Żamaletdinov, Marchwiński, Skrzypczak. Sędzia: Daniel Srefański.