Żółto-czerwoni pokonali Kolejorza i meldują się w górnej ósemce. Poznaniacy w górnej ósemce także się znaleźli, bowiem swój mecz przegrała Wisła Kraków

Początek meczu należał do podopiecznych Ireneusza Mamrota, którzy lepiej się prezentowali na boisku Lecha Poznań. Pech nie opuszczał Jagielloni Białystok która, bowiem już w 9. minucie Arvydas Novikovas musiał zejść z boiska z powodu kontuzji.

Obie ekipy przez większość pierwszej połowy toczyły wyrównany mecz, aż rzutem na taśmę przed przerwą Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla przyjezdnych po zagraniu ręką przez Thomasa Rogne. Do jedenastki podszedł Jesus Imaz i otworzył wynik meczu.

W drugiej odsłonie piłkarze Jagielloni kontrolowali przebieg meczu, ponadto swoich szans próbowali także Marko Poletanovic i Martin Pospisil. Po kilku minutach groźniej zaatakowali miejscowi, dobre podanie otrzymał Nikola Vujadinovic i uderzył, lecz Marian Kelemen czujnie zachował się w bramce.

Lech zaczął groźniej atakować, jednak po chwili przyjezdni prowadzili już 0-2. Ivan Runje idealnie podał Jesusa Imaza, a ten dopełnił formalności i mógł cieszyć się z drugiej bramki.

Piłkarze Dariusza Żurawia w 77. minucie mogli zdobyć kontaktową bramkę. Darko Jevtic uderzał na bramkę Kelemena, ale piłka przeleciała obok bocznej siatki. W końcówce meczu gospodarze mieli jeszcze okazję do zdobycia gola kontaktowego. Robert Gumny wystawił piłkę Joao Amaralowi, lecz ten przestrzelił

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0-2 (0-1)

0-1 Jesus Imaz (45-rzut karny)

0-2 Jesus Imaz (61)

Lech Poznań: Putnocky – Gumny, Rogne, Vujadinovic, Kostewycz – Jóźwiak, Trałka (71. Gajos) – Tiba, Klupś (65. Amaral), Jevtic (85. Makuszewski) – Gytkjaer

Jagiellonia Białystok: Kelemen – A. Kadlec, Runje, Arsenic, Boovarsson – Poletanovic, Romanczuk (86. Kwiecień) – Wójcicki, Novikovas (11. Pospisil), Guilherme – Balleste (86. Kostal)

Żółta kartka: Vujadinovic