Drugoligowy Motor Lublin dokonał dwóch bardzo ciekawych wzmocnień. Wiosną w ekipie dowodzonej przez Marka Saganowskiego będą występować Dawid Pakulski oraz Arkadiusz Najemski.


Arkadiusz Najemski oraz Dawid Pakulski wiosną zagrają w drugoligowym Motorze Lublin. Pierwszy w minionej rundzie grał w GKS-ie Bełchatów, zaś drugi w Zagłębiu Lubin, z którego do beniaminka 2 ligi został wypożyczony na pół roku. Najemski jest obrońcą i ma 25 lat, a jesienią rozegrał dziewięć spotkań w Fortuna 1 lidze oraz jedno w Fortuna Pucharze Polski. Do Motoru trafił na zasadzie transferu definitywnego z ekipy "Brunatnych".

Pakulski zaś ma 22 lata i występuje na pozycji pomocnika, a w rundzie jesiennej zanotował jeden mecz w PKO Ekstralasie. Najemski jest wychowankiem Legii Warszawa. Kolejnym klubem w jego karierze było Zagłębie Sosnowiec, a ponadto występował także w Wigrach Suwałki. Jeśli chodzi o Pakulskiego, to ten pierwsze kroki stawiał w Górniku Wałbrzych, a do "Miedziowych" trafił przed sezonem 2011/12. 

-Dawid Pakulski to utalentowany środkowy pomocnik, mający doświadczenie ekstraklasowe mimo wciąż młodego wieku. Na pewno będzie wzmocnieniem naszej drużyny, biorąc pod uwagę poziom sportowy. Dawid miał problemy z regularną grą w Zagłębiu Lubin, więc zdecydował się na transfer. Cieszę się, że podjął taką decyzję, bo świadczy to o jego ambicji i chęci powalczenia o samego siebie. Mam nadzieje ze ten ruch będzie miał pozytywne konsekwencje i dla niego i dla Motoru Lublin - powiedział na łamach oficjalnej strony Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Motoru Lublin.


Foto: Motor Lublin

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.