Nie będą miło wspominać tego meczu podopieczni Piotra Kołca. Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w piątkowe popołudnie przegrali z KP Starogard Gdański.

Początek spotkania był dość wyrównany, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Walczący o utrzymanie w 3 lidze gr. II Zawisza Bydgoszcz chciał tego dnia wygrać, ale popełniał zbyt wiele błędów. Te wykorzystał KP Starogard Gdański i najpierw w 21. minucie piłkę do własnej siatki skierował Piotr Okuniewicz, a po chwili na 0-2 podwyższył Konrad Kleinschmidt.

W kolejnych minutach gospodarze starali się nawiązać walkę z ekipą gości, ale ta dobrze prezentowała się w defensywie. Okazje miał także zespół ze Starogardu Gdańskiego, ale ostatecznie więcej bramek do przerwy nie padło. Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Patryka Rachwała, choć popełniali błędy. Efektem jednego z nich był rzut karny, który w 57. minucie na gola zamienił Kamil Żylski.

Mecz się otworzył, a Zawisza dostał wiatru w żagle. Bydgoszczanie w kolejnych minutach za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania, choć goście dobrze prezentowali się w defensywie. Beniaminek 3 ligi gr. II postawił wszystko na jedną kartę, natomiast zespół ze Starogardu Gdańskiego cierpliwie czekał na swoją szansę. Ekipa z województwa pomorskiego w 88. minucie podwyższył na 1-3, a piłkę w siatce umieścił Serhij Napołow.

Zawisza Bydgoszcz - KP Starogard Gdański 1-3 (0-2)

0-1 Piotr Okuniewicz (21-samobójcza)

0-2 Konrad Kleinschmidt (23)

1-2 Kamil Żylski (57-rzut karny)

1-3 Serhij Napołow (88)