Chełmianka Chełm nie odpuszcza w walce o awans do eWinner 2 ligi. Podopieczni Tomasza Złomańczuka w sobotę pokonali na wyjeździe ŁKS Probudex Łagów.

Sobotnia potyczka lepiej rozpoczęła się dla Chełmianki Chełm. Podopieczni Tomasza Złomańczuka prowadzenie objęli już w 9. minucie, a piłkę w siatce umieścił Łukasz Mazurek. Zespół ŁKS-u Probudex Łagów nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Kibice w kolejnych minutach oglądali żywe zawody, a okazje stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy.

Konkretniejsi tego dnia byli jednak goście, którzy od 38. minucie prowadzili 0-2, za sprawą Jakuba Bednary. W końcówce pierwszej odsłony, gospodarze próbowali jeszcze zdobyć kontaktowego gola, ale Chełmianka dobrze grała w defensywie. W drugiej odsłonie lepiej prezentował się zespół z Łagowa, który częściej był przy piłce i stworzył sobie więcej okazji bramkowych.

Kibice nie mogli narzekać na nudę, a sytuacje miała także Chełmianka. Faktem jednak jest, że ŁKS Probudex Łagów był bardzo zdeterminowany by wygrać, lecz goście dobrze się bronili. Ostatecznie podopiecznym Ireneusza Pietrzykowskiego udało się złapać kontakt w 87. minucie, a gola zdobył Kamil Orlik. Gospodarze w końcówce próbowali jeszcze wyrównać, ale Chełmianka nie dała sobie wbić gola.

ŁKS Probudex Łagów - Chełmianka Chełm 1-2 (0-2)

0-1 Łukasz Mazurek (9)

0-2 Jakub Bednara (38)

1-2 Kamil Orlik (87)