Pogoń Szczecin wygrała z Wisłą Kraków 2-1 (1-0) w meczu otwierającym 9. Kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Było to pierwsze zwyciestwo Portowców w tym sezonie. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Adam Buksa.

W 15. minucie spotkania wynik otworzyli gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego przez Ricardo Nunesa. W zamieszaniu pod bramką Mateusza Lisa najlepiej zachował się Adam Buksa kierując piłkę do siatki.

W 37. minucie z rzutu wolnego niebezpiecznie i minimalnie niecelnie uderzył Maciej Sadlok.

W 44. minucie Kamil Drygas nie wykorzystał dośrodkowania Ricardo Nunesa z lewej strony wprost na głowę pomocnika Portowców.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy szczęścia próbował Radosław Majewski. Piłka po jego uderzeniu minimalnie ominęła bramkę przyjezdnych.

W 46. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Adam Buksa. Napastnik Pogonii wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony boiska od Zvonimira Kožulja gdzie niepewnie zachowali się obrońcy Wisły, a konkretniej Maciej Sadlok.

W 82. minucie Jesus Imaz Ballaste zdobył bramkę kontaktował. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie w pole karne z lewej strony. Wydawało się, że obrońcy Pogonii wybiją piłkę, ale ta spadła pod nogę napastnika Wisły Kraków i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

POGOŃ SZCZECIN - WISŁA KRAKÓW 2-1 (1-0)

1-0 Adam Buksa (15.)

2-0 Adam Buksa (46.)

2-1 Jesus Imaz Ballaste (82.)

Pogoń Szczecin: Załuska - Stec (90. Sebastian Rudol), Walukiewicz, Dwali, Nunes - Kowalczyk, Kožulj (80. Hubert Matynia), Podstawski, Drygas, Majewski (76. Tomasz Hołota) - Buksa.

Wisła Kraków: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Boguski (64. Marko Kolar), Basha, Kort (63. Tibor Halilović), Imaz, Košťál (73. Kamil Wojtkowski) - Ondrášek.

żółte kartki: Drygas, Kožulj, Buksa - Košťál, Bartkowski, Pietrzak, Ondrášek, Basha sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa) widzów: 3 750