- Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został 26-letni Alex Mula. Hiszpański pomocnik, który  wzmacnia rywalizację w drugiej linii, podpisał z Białą Gwiazdą kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia - poinformowała Wisła Kraków.

- Álex Mula urodził się 23 lipca 1996 roku w Barcelonie, gdzie rozpoczynał również swoją piłkarską przygodę, występując w młodzieżowych zespołach RCD Espanyol. W 2010 roku zawodnik opuścił rodzinne miasto i przeniósł się do Malagi, dołączając do Málaga CF. W niebiesko-białych barwach piął się po kolejnych szczeblach, by w sezonie 2017/2018 zadebiutować na szczeblu hiszpańskiej La Ligi - czytamy na oficjalnym portalu internetowym Wisły.

- Pobyt w zespole z Anadaluzji przeplatał wypożyczeniami do takich klubów, jak CD Tenerife oraz Alcorcón, by w sierpniu 2020 roku przenieść się na zasadzie transferu definitywnego do CF Fuenlabrada. Mula szybko wkomponował się w nowe otoczenie, co potwierdzał swoją postawą na boisku, będąc ważnym ogniwem zespołu. W swoim pierwszym sezonie rozegrał 41 meczów, zdobył 3 bramki i zanotował 2 asysty. Rundę wiosenną minionej kampanii spędził natomiast w dobrze znanym sobie Alcorcón, w którym występował do lipca 2022 roku.

fot. A.D. Alcorcón

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.