Olimpia Elbląg przegrała ze Zniczem Pruszków 1-2 (0-1) w jedynym niedzielnym spotkaniu 8. Kolejki 2 ligi. Pruszkowianie dzięki temu zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

W 12. minucie pruszkowianie otworzyli wynik spotkania. Podanie z głębi boiska wykorzystał Paweł Moskwik, który wygrał pojedynek z obrońcą. Kamil Wenger próbował zablokować pomocnika gości. Chciał podać do swojego bramkarza, ale podanie było za lekkie. Co przejął rozpędzony obrońca gości i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 42. minucie gospodarze próbowali zaskoczyć Bartłomieja Gradeckiego bramkarza Znicza. Bruno Żółądź zagrał podcinką w pole karne wprost do wbiegającego Damiana Szuprytowskiego. Napastnik elblążan dziubnął piłkę, ale minimalnie chybił.

W 61. minucie na mocne uderzenie zza pola karnego zdecydował się Dariusz Zjawiński, bez problemu z uderzeniem poradził sobie bramkarz Olimpii.

W 62. minucie Marcin Bochenek z prawej strony zagrał futbolówkę tuż przed pole karne. Maciej Michalski oddał mocny strzał. Ponownie świetną interwencją popisał się Sebastian Madejski.

W 71. minucie dobre długie zagranie wykorzystał Dariusz Zjawiński. Ten świetnie opanował i w sytuacji sam na sam płaskim strzałem podwyższył prowadzenie.

W 90. minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Przemysław Brychlik wykorzystał płaskie podanie z prawego skrzydła od Cezarego Demianiuka, dostawił nogę dając nadzieję gospodarzom na korzystny wynik.

OLIMPIA ELBLĄG - ZNICZ PRUSZKÓW 1-2 (0-1)

0-1 Paweł Moskwik (12.)

0-2 Dariusz Zjawiński (71.)

1-2 Przemysław Brychlik (90.)

Olimpia Elbląg: Madejski - Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski (72. Oleksii Prytuliak) - Miller (57. Cezary Demianiuk), Żołądź (83. Michał Bednarski), Kuczałek, Szuprytowski, Ryk (70. Eryk Filipczyk) - Brychlik.

Znicz Pruszków: Gradecki - Bochenek, Rybak, Baran, Drobňák - Rackiewicz, Obst (72. Karol Noiszewski), Machalski, Moskwik (87. Michał Suchanek), Tarnowski (78. Bartłomiej Faliszewski) - Zjawiński (89. Mikołaj Szymański).

żółte kartki: Kuczałek, Szuprytowski, Żołądź sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)